Gyvenimas sovietų Lietuvoje pristatymas


“Gyvenimas sovietų Lietuvoje. Sovietinio totalitarizmo gniaužtuose. Pasipriešinimas sovietų valdžiai. Simas Kudirka. Vladas Šakalys. “Kauno pavasaris”. Kova už žmogaus teises. Sovietų Lietuvos visuomenės sluoksniai. Šalyje darbo nebuvo, nes visi privalėjo dirbti. Žmonių buitis. Būstai ir transportai. Apranga ir mados. Laisvalaikis ir pramogos.

Jūreivis įšoko į JAV laivą ir pasiprašė politinio priegloščio, tačiau jo kapitonas nepriėmė. Sovietų valdžia jį apkaltino išdavimu tėvynės ir nuteisė 10 metų lagerio. Tik paaiškėjus jog jo motina gimė JAV, jam buvo leista išvykti.

Vienas įveikė apie 600 km, pėsčias parėjo pelkes, miškus, perplaukė ežerus. Mito grybais, uogomis ir siaubingai uodų sugeltas pasiekė Švediją. Jo kelionės išgarsėjo tai pat Vakaruose.

1975m. SSRS pasirašė Helsinkio baigiąmąjį aktą, kuriuo įsipareigojo gerbti žmogaus teises ir laisves, tačiau tikrovėje to nebuvo laikomasi.

Pačiame viršuje buvo nomenklatūra, žemiau- ją aptarnaujantys bei valdžiai pavaldūs žmonės: direktoriai, menininkai, mokslininkai... Jie išnaudojo likusius gyventojus, kuriems buvo mokamas itin mažas atlyginimas, užtikrinantis tik būtiniausius poreikius.

Darbo atlygis nepriklausė nuo darbo rezultatų, todėl žmonės nebuvo suinteresuoti geriau dirbti, daugelis simuliavo. Dalis žmonių ėmėsi nelegalaus verslo:siuvo drabužius, augino gėlės, žvėrelius dėl kailio. Paplito turto grobstymas, nes vagystė iš valstybės nelaikyta nusikaltimu. Lietuvoje kilo dar nematyta masinė alkoholizmo epidemija.

  • MS PowerPoint 3364 KB
  • 2016 m.
  • 18 puslapių (505 žodžiai)
  • Daniele
  • Gyvenimas sovietų Lietuvoje pristatymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Gyvenimas sovietų Lietuvoje pristatymas. (2014 m. Gegužės 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/gyvenimas-sovietu-lietuvoje-pristatymas.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 05 d. 22:27
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo