Gyvenimo būdas, elgsena ir sveikata skaidrės


Sveikatos skaidrės. Gyvenimo būdas, elgsena ir sveikata. Sveikos gyvensenos taisyklės. Mityba ir sveikata. Faktų apie mitybą. Pagrindiniai sveikos mitybos principai. Sveikos mitybos piramidė. Ar produktų išdėstymas prekybos vietose skatina rinktis produktus, kurių rekomenduojama valgyti daugiausia. Valgymo sutrikimai. Fizinis aktyvumas ir sveikata. Ar fiziniam aktyvumui palaikyti būtinos didelės investicijos? Darbo ir poilsio rėžimas. Sveikatai žalingos elgsenos keitimo modeliai. Savidestruktyvus elgesys. Teoriniai sveikatai žalingo elgesio keitimo modeliai. Įsitikinimų apie sveikatą modelis. Elgesio keitimo stadijų modelis. Pagrįstų veiksmų teorija.


Pakankamai miegoti Nuolat mankštintis Saikingai maitintis, nepersivalgyti Nevartoti alkoholio Nerūkyti Kodėl žmonėms taip sunku jų laikytis?

Nepakankama mityba yra vienas pagrindinių ligas sukeliančių veiksnių pasaulyje.Skurdas. 2.Pagrindinis lėtinės nepakankamos mitybos ženklas yra menkas fizinis išsivystymas. Apie 178 milijonų vaikų augimas yra sutrikęs Dėl nepakankamos mitybos ir su ja susijusių ligų.Daugiausia tokių vaikų yra Afrikoje ir Azijoje.

Išsekimas yra sunkiausia blogos mitybos pasekmė. 1,5 milijono vaikų miršta nuo blogos mitybos sukelto išsekimo. 4 .Paslėptas alkis- tai reiškinys, kurį sukelia pagrindinių vitaminų ir mikroelementų stygius maiste. 5. Auganti antsvorio ir nutukimo problema yra viena didžiausių visuomenės sveikatos problemų. Apie 20 proc. Jaunesnių nei 5 metų vaikai turi antsvorio.

Tinkama mityba nėštumo metu susijusi su geresne vaiko sveikata. Žindymas. 7.Paauglių mitybos problemos dažniausiai yra vaikystėje prasidėjusių problemų tąsa. Mergaičių – anemija.Tiek berniukams tiek mergaitėms paauglystė i yra idealus laikas ugdyti tinkamus mitybos ir fizinio aktyvumo įpročius.

Visą gyvenimą trunkanti nesveika pmityba ir mažas fizinis aktyvumas didina riziką sirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, vėžiu,diabetu.

  • Sveikata Skaidrės
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • Kristina
  • 20 puslapių (490 žodžių)
  • Sveikatos skaidrės
  • MS PowerPoint 433 KB
  • Gyvenimo būdas, elgsena ir sveikata skaidrės
    10 - 4 balsai (-ų)
Gyvenimo būdas, elgsena ir sveikata skaidrės. (2015 m. Spalio 08 d.). http://www.mokslobaze.lt/gyvenimo-budas-elgsena-ir-sveikata-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 15:54