Gyvenimo ir mirties sankirta


Zmogaus laikysena mirties akivaizdoje. Skirtingu epochu zmoniu mirties ir gyvenimo supratimas. Mirties bausme ese. Philippe aries mirties supratimas.

Gyvenimo ir mirties sankirta. Įvadas. ”Prijaukinta mirtis”. Mirties supratimas ir vaizdavimas viduramžiais. Žmogus mirties akivaizdoje naujaisiais amžiais. Apibendrinimas. Literatūra. Daugelis senųjų filosofų praeityje, taip pat ir daugelis religijų laiko žmogų būtybe turinčia dvasinį ir kūnišką pradą. Kūniškasis pradas - laikinas, dvasinis - amžinas.Šie pradai susijungę sudaro žmogų kaip vientisą asmenybę. Tačiau šis vientisumas išsilaiko tik žemiškame gyvenime. Beveik visos pasaulio religijos vienokiu ar kitokiu būdu pripažįsta amžinąjį gyvenimą, į kurį patenka nemarioji žmogaus dalis - dvasia. Taigi žmogaus gyvenimas kartą prasidėjęs nebenutrūksta, mirtis yra laikoma tarsi perėja, tarsi durys į kitą tikrą, amžiną, geresnį gyvenimą.Mirtis yra tarsi išbandymas kiekvienam žmogui ir kiekvienas jį įveikia savaip. Apie žmogaus poelgius,laikyseną mirties akivaizdoje, apie skirtingų epochų žmonių mirties supratimą ir pasakoja PHILIPPE ARIES knyga "Mirties supratimas vakarų kultūros istorijoje".

Daugelis senųjų filosofų praeityje, taip pat ir daugelis religijų laiko ˛mogų būtybe turinčia dvasinį ir kūni

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2012 m.
  • 19 puslapių (3389 žodžiai)
  • Universitetas
  • Undinė
  • Gyvenimo ir mirties sankirta
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Gyvenimo ir mirties sankirta. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/gyvenimo-ir-mirties-sankirta.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 02:24
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo