Gyvenimo išmintis ir etinės nuostatos Biblijoje


Gyvenimo išmintis ir etinės nuostatos Biblijoje Dovydo psalmės.


Žmogus toks pažeidžiamas, trokštantis, kad pasaulis būtų kupinas gėrio, tačiau pats taip nesielgia. Kas gi susilaikytų neapšaukęs vaiko, kuris nusikalti ar vairuotojo, kuris ne vietoje pasistatė automobilį. O gi niekas. Visi mes silpnavaliai..., geidžiantys tik sau geriausio, o nekitiems. Gal todėl taip dažnai paklystam etinėse nuostatuose. Turbūt pagrindinė etikos taisyklė – neparodyti žmogaus tokios būsenos, kokios neturėtum/nenorėtum būti pats. Bet kodėl dažnas elgiasi taip, kad kitam skaudėtų, o tau būtų gerą, kaip Šventajame Rašte parašyta : „ Kvailiui daryti pikta - malonumas“ kodėl būtent piktą? Lyg pasauly be blogio jau nieko nebebūtų. Juk tam ir davė Dievas protą, kad mokytumėm tyrai, taikingai, švelniai, kukliai, būtumėm pilni gailestingumo, nešališki ir neveidmainiški. Gyvenimo taisyklės prasideda nuo Dešimt Dievo įsakymų, pagal kuriuos turėtume gyventi. Nes visas raštas yra Dievo įkvėptas ir naudingas mokyti, bari, taisyti, auklėti teisumui, kad Dievo žmogus taptų tobulas, pasiruošęs kiekvienam geram geram darbui kaip Dievas jį išmokė.

Taigi, gyvenimo išmintį galime gauti visiškai atsidavę Dievui, priėmę jo mestus išbandymus, pamokymus. Pripažinę, kad mes menkesni, bet tuo pačiu ir unikalūs bei tikri.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (764 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Mantas
  • Gyvenimo išmintis ir etinės nuostatos Biblijoje
    8 - 4 balsai (-ų)
Gyvenimo išmintis ir etinės nuostatos Biblijoje. (2018 m. Gruodžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/gyvenimo-ismintis-ir-etines-nuostatos-biblijoje.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 26 d. 20:54
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema