Gyvenimo kokybė sergant 2-ojo tipo cukriniu diabetu


Medicinos referatas. Įvadas. Tyrimo metodologija. Tyrimo etapai. Tyrimo etika. Tyrimo imtis. Tyrimo metodai. Tyrimo rezultatų analizė. Tyrimo sritis Kokiais būdais yra vykdoma savikontrolė. Tyrimo sritis Problemos, su kuriomis tenka susidurti vykdant savikontrolę. Tyrimo sritis Pacientų žinios apie galimas ligos komplikacijas. Interviu. Klausimynas. Literatūra.


,, <...>saugotis įvairių peršalimų, galimų infekcijų stengiuosi<...> apsaugoti ir savo mylimus, artimus žmones; ,,<...> darbo ir poilsio rėžimas, valgymo kultūra <...>; ,, <...> reguliarūs apsilankymai pas specialistus <...>; ,, <...> pritaikyti priemones, kurios visą tai gali sušvelninti <...>.

,, <...> gebėjimas ir mokėjimas kontroliuoti ligos eigą <...>; ,,<...> valdyti simptomus <...>; ,,<...> tam tikro rėžimo laikymasis <...>; ,, <...> tam tikrų gyvenimo taisyklių laikymasis, jų paisymas <...>.

Dauguma tiriamųjų nurodė, kad gyvenimo kokybės gerinimas yra susigyvenimas su liga. 4 iš 5 informantų žinojo, kaip gerinti gyvenimo kokybę, 3 iš jų mokėjo valdyti ligos simptomus. Interviu metu išaiškėjo, kad sergantiesiems trūksta įgūdžių susitaikyti su liga, priprasti prie tam tikrų taisyklių.

2 tyrimo sritis: Problemos, su kuriomis tenka susidurti vykdant savikontrolę

,, <...> tai psichologinis palaikymas <...>; ,, <...>mano šeima visada mane palaikė <...>; ,,<...> visapusiškai man padėti <...>; ,,<...> kažkiek remia ir finansiškai <...>; ,,<...> turiu tokią gerą šeimą ir draugus, kurie visada yra šalia, kai man to reikia <...>.

Pagrindinės informantų problemos buvo stresas, maisto ir fizinio aktyvumo apribojimai, morališkas išsekimas. Visi 5 informantai teigė, kad sulaukia visapusiškos pagalbos iš savo artimųjų ir draugų.

,, <...> Interneto pagalba<...>; ,,<...> literatūros pagalba <...>; ,, <...> šeimos gydytojo konsultacijų dėka <...>; ,, <...> medicinos personalas <...>; ,,<...> specialius sveikatingumo centrus <...>.

,, <...> Hipoglikemija <...>; ,, <...> komą <...>; ,,<...> mirtį <...>; ,,<...> diabetinę ketoacidozę <...>; ,,<...> pažeisti daug kitų organų – kasą, inkstus ir pnš <...>.

Visi informantai žinojo pagrindines ligos komplikacijas – hipoglikemiją, mirtį. Sergantieji apie ligos komplikacijas gauna žinių iš interneto, įvairios literatūros ir savo šeimos gydytojų.

Apibendrinant galima teigti, kad visi informantai supranta, kaip pagerinti savo gyvenimo kokybę. Pacientai semiasi žinių apie ligos kontrolę iš interneto, literatūros bei medicinos darbuotojų. Visi apklaustieji stengiasi susidraugauti su liga, tačiau teigia, kad jiems vis tiek trūksta praktinių įgūdžių ir teorinių žinių apie ligą ir jos eigą. 4 iš 5 sergančiųjų susiduria su problemomis, kurios pasitaiko sergant 2-ojo tipo CD. Pagrindinės problemos: stresas, finansinės išlaidos, fizinio krūvio apribojimas, tinkamos dietos laikymąsis, morališkas išsekimas. Visi informantai sulaukia tiek psichologinės, tiek finansinės pagalbos iš savo draugų ir artimųjų.

Tyrimo metu buvo apklausti 5 pacientai, sergantysn2-ojo tipo cukriniu diabetu. Interviu sudarė 8 pagrindiniai klausimai, tačiau interviu metu buvo užduoti keli papildomi klausimai, siekiant gauti išsamesnės informacijos. Interviu atliktas su kiekvienu informantu individualiai, atskiroje patalpoje, interviu trukmės vidurkis 20 minučių.

Tai sergančio žmogaus gebėjimas ir mokėjimas kontroliuoti ligos eigą, valdyti simptomus ir pritaikyti priemones, kurios visą tai gali sušvelninti. Trumpiau – susigyvenimas su liga.

  • Medicina Referatai
  • 2014 m.
  • Lina
  • 15 puslapių (2661 žodis)
  • Kolegija
  • Medicinos referatai
  • Microsoft Word 35 KB
  • Gyvenimo kokybė sergant 2-ojo tipo cukriniu diabetu
    10 - 3 balsai (-ų)
Gyvenimo kokybė sergant 2-ojo tipo cukriniu diabetu. (2014 m. Spalio 01 d.). http://www.mokslobaze.lt/gyvenimo-kokybe-sergant-2-ojo-tipo-cukriniu-diabetu.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 04:14