Gyvenimo kokybės problema ir jos apraiška Lietuvoje


Utenos kolegijos verslo ir technologijų fakulteto verslo ir vadybos katedros transporto verslo studijų programa. Gyvenimo kokybės problema ir jos apraiška Lietuvoje mikro makroekonomikos projektinis darbas. Gyvenimo kokybės sritys Lyginamasis svoris proc. Lyginamasis svoris. Sveikata , fizinė būklė. Emocinė būklė , dvasinė savijauta. Šeimos gerovė , darnus šeiminynis gyvenimas. Gyvenamoji aplinka ( oro , dirvožemio ir. Saugumas ( asmens , turto , socialinis , teisinis. Išsilavinimas asmeninis tobulėjimas. Profesinė veikla , darbas , karjera , saviraiškos galimybės. Laisvalaikis pagal pomėgius , poilsis , pramogos. Socialinis gyvenimas bendravimas su aplinkiniais , naudingumas ir vieta visuomenėje. Kultūra , moralinės etinės ir dvasinės vertybės. Politinė situacija šalyje , demokratijos kokybė. Lygių galimybių užtikrinimas , tolerancija , pakantumas. Infrastruktūros , technologijų išvystymo teikiamos galymybės. Valdžia , garbė , visuomenės pripažinimas. Vertinamas veiksnys Patenkintas Daugiau patenkintas Daugiau nepatenkintas. Ar šiuo metu esate patenkintas (- ) savo dvasine būkle 30 34. Ar šiuo metu esate patenkintas (- ) savo sveikata 31 35. Ar esate patenkintas savo gyvenamaja aplinka vanduo oras ir pan. ? 34 45. Ar šiuo metu esate patenkintas (- ) savo darbu profesine veikla 32 6 32. Ar esate patenkintas (- ) savo galimybėmis leisti laisvalaikį , pailsėti 26 32. Ar šiuo metu esate patenkintas (- ) savo šeimos gyvenimu 52.


Šiame darbe mėginsime paaiškinti kas įeina į gyvenimo kokybės savoką . Palyginti gyvenimo kokybės lygį Lietuvoje ir pasaulyje. Paaiškinsime, ką galima įvertinti remiantis gyvenimo kokybės apklausų rezultatais.

1.J. Ruževičius savo straipsnyje kalba apie tai kad pati gyvenimo kokybės sąvoka yra gana nesena(pradėta naudoti maždaug XXa. viduryje.) ji keitėsi ir į ją daugumos nuomone dabar įeina:

2. V. Servetkienė. Ši autorė taip mini svarbiausias gyvenimo kokybės sudedamasis dalis, kurios iš dalies sutampa su prieš tai minėtojo autoriaus mintimis.:

Taip pat minima kad gyvenimo kokybės vertinimas gali būti subjektyvus arba objektyvus. Subjektyvus dažniausiai žmonių nuomonė surinkta darant įvairiais apklausas. Objektyvūs rodikliai dažniausiai nustatomi, remiantis statistiniais duomeninims skaičiuojant tam tikrą indeksą. Išvadose autorė teigia ,jog gyvenimo kokybės rodiklių pokyčiai atspindi valstybės vykdomos ekonominės politikos efektyvumą. Taip pat atkreipiamas dėmesys, kad subjektyvus vertinimas dažniausiai pasireiškia kai kalbama apie sveikatą, materialinę gerovę ir dvasinę savijautą.

3. Trečiajame straipsnyje kurį aptarsime, pateikiami vieno iš didžiausių duomenų analizės portalo „Numbeo“ duomenys pagal kuriuos Lietuva lyginant gyvenimo kokybės indeksą užiimą 32vietą tarp 86valstybių. Taip pat minima kad pagal aplinkos švaros(neužterštumo) rodiklius Lietuva yra 12. O pagal saugumą, lenkia tokias valstybės kaip Kanada, JAV, Didžioji Britanija. Taigi šio straipsnio išvados, kad situacija Lietuvoje pagal daug rodiklių yra nebloga ar netgi gana gera lyginant su kitomis valstybėmis.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (987 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rugilė
  • Gyvenimo kokybės problema ir jos apraiška Lietuvoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Gyvenimo kokybės problema ir jos apraiška Lietuvoje. (2017 m. Lapkričio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/gyvenimo-kokybes-problema-ir-jos-apraiska-lietuvoje.html Peržiūrėta 2019 m. Kovo 25 d. 13:50
×