Gyvenimo pradžios etinės problemos slaugytojo vaidmuo


Slaugos skaidrės.

Gyvenimo pradžios etinės problemos. slaugytojo vaidmuo. Temos ištirtumas. Gyvenimo pradžia. Gyvybė. Teorijos. Europos žmogaus teisių konvencija apie žmogaus gyvybę. Dirbtinis apvaisinimas. Mokslinis požiūris į embrioną. Kada žmogaus gyvenimas prasideda? Humanitarinis, etikos-filosofijos žvilgsnis į embrioną. Etika. Abortai. Apie nėštumo nutraukimo reglamentavimą kai kuriose Europos Sąjungos šalyse. Apie gyvybės išsaugojimo reglamentavimą kai kuriose Europos Sąjungos šalyse. Naujagimių slaugytojai. Atnaujinta naujagimių lygių klasifikacija pagal Amerikos pediatrų akademiją apima IV lygius. Apgar balų sistema. Slaugytojo vaidmuo. Išvados. Naudota literatūra.


Prieštaringi paaiškinimai kas yra gyvenimo pradžia egzistuoja jau ilgą laiką. Visada buvo nesutarimų dėl gyvenimo pradžios ir aborto. Yra teigiama, kad abortu nėra laikoma, kol kūdikis dar nėra išsivystęs - kitaip tariant, jei gimęs dar negalėtų išgyventi ir pats nekvėpuoja. Tai, žinoma, sukelia daug neaiškumų norint apibrėžti gyvenimo pradžios klausimą, bei slaugytojų vaidmenį.

Naujagimių slaugytojai slaugo naujagimius ir jų motinas, dirba pamaininį darbą, teikia nuolatinę priežiūrą ir paramą kūdikiams bei jų šeimoms, kurie pastaruoju metu išrašyti iš ligoninės. Dirba su specialistais, pavyzdžiui vaikų ligų gydytojais, dietologais, akušeriais ir kitų vaikų slaugytojais.

Maždaug 40.000 naujagimių Jungtinėse Valstijose kasmet gimsta neišnešioti. Dėl didelės medicinos pažangos išgyvena net 10 kartų daugiau vaikų nei prieš 15 metų. Naujagimių, gimdyvių, neonatologijos slaugytojams skiriama pakankamai daug dėmesio, tačiau dažniausiai yra nagrinėjamas jų vaidmuo, išsilavinimas, žinios, tačiau mažai skiriamas dėmesys nagrinėti gyvenimo pradžios etines problemas.

Koks embriono statusas? Ar žmogaus embrionas gali būti vadinamas žmogumi?

Paprastai medicinoje laikoma gyvenimo pradžia, kai naujagimis gimęs įkvepia deguonies, pradeda pats kvėpuoti. Tuo pačiu būdu, kūdikiai kvėpuoja amniono skystį vietoj oro motinos įsčiose. Tam, kad kvėpuoti, gimęs kūdikis ir jo kūnas turi turėti visiškai išsivysčiusius plaučius. Būdamas jau 27 savaičių ir 1000 gramų naujagimis apie 90 proc. tikimybė, jog jis galės išgyventi.

 • Slauga Skaidrės
 • 2017 m.
 • Lietuvių
 • Indrė
 • 50 puslapių (2444 žodžiai)
 • Universitetas
 • Slaugos skaidrės
 • MS PowerPoint 85 KB
 • Gyvenimo pradžios etinės problemos slaugytojo vaidmuo
  10 - 3 balsai (-ų)
Gyvenimo pradžios etinės problemos slaugytojo vaidmuo . (2017 m. Rugsėjo 13 d.). http://www.mokslobaze.lt/gyvenimo-pradzios-etines-problemos-slaugytojo-vaidmuo.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 06:08