Gyvenimo prasmė filosofijos požiūriu


Gyvenimo prasme skaidres. Gyvenimo prasme filosofija. Filosofija gyvenimo prasmė. Gyvenimo prasmės skaidrės. Gyvenimo prasmes suvokimas. Filosofijos prasme zmogaus gyvenime. Gyvenimo prasmes filosofai. Gyvenimo prasmė filosofai. Gyvenimo prasmes paieskos filosofija. Ar verta ieskoti gyvenimo prasmes.

Gyvenimo prasmė filosofijos požiūriu. Įvadas. Gyvenimo prasmės suvokimas rytų filosofijoje. Žmogaus vaidmuo šiame pasaulyje (kinų, indų filosofijoje). Žemiškojo ir nežemiškojo pasaulio suvokimas. Gyvenimo prasmės suvokimas vakarų filosofų akimis. “Daiktų” ir “įdėjų” pasauliai. Sąmonės ir sielos suvokimas. Išvados. Literarūra.

Žmogau, kurs gimei iš dulkelės mažos,Pasauly šiame ką veiki, atsakyk.Juk svečias esi šiam kampely gamtos,Atėjęs iš niekur, išnyksi kaipsyk.

Gyvenimo prasmė Indų filosofijoje. Kalbant apie gyvenimo prasmės klausimo nagrinėjimą Indų filosofijoje, tikslinga būtų paminėti, kad šis klausimas labiausiai išnagrinėtas yra vedose – Indų šventuosiuose raštuose. Anot Indų filosofijos, žmogaus gyvenimas šiame pasaulyje – tai kančia, iš kurios jisai turi siekti išsivaduoti. Išsivaduoti tam, kad kitame gyvenime galėtų pasiekti aukštesnį savo egzistencijos lygmenį, išsivaduoti nuo materialiojo pasaulio priklausomybės, kad jo siela, kuri šioje religojoje yra laikoma nemirtinga. Iš to galima padaryti išvadą, kad Indų filosofijos(gal net visos Rytų) sampratoje apie gyvenimą egzistuoja du pasauliai. Tasai, kuriame mūsų siela, kaip nemari žmogaus dalis, gyvena kūniškąjį, laikiną gyvenimą, ir tasai, kur ji persikelia po to, kai mūsų kūnai pasensta ir nustoja gyvybiškai egzistuoti. Vedose yra išsamiau aprašyti šie pasauliai. Anot jų, kaip jau sa kiau, egzistuoja du pasauliai, kurių vienas – tai materialusis, o kitas – jam priešingas. Ir tas priešingasis, antimaterialusis pasaulis, yra egzistuojantis amžinai.Nes materija – tai , kas egzistuoja tik laikinai. Ji pati savęs negali kurti, ją kuria kažkas, esantis aukščiau materijos – tai, kas yra amžinas, kas suteikia jai kuriamosios galios. Anot vedų, šis visko kurėjas yra gyva butybė, yra pirminis visa kuriančios energijos šaltinis. O kaip jis yra sukurtas, nieks nežino, nes jis yra amžinas ir jo egzistencija jau tęsiasi visą amžinybę. Citata apie tai iš Rigvedos:

Pagal Vedų filosofiją, amžinojo pasaulio dalelės laikinai gyvena šio pasaulio daiktuose( kūnuose). Dėl to kūnas keičiasi : po gimimo jis auga, vystosi, pasieka vis kitą gyvenimo etapą, kol galiausiai pasensta ir nustoja egzistuoti.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2016 m.
  • 6 puslapiai (1653 žodžiai)
  • Universitetas
  • Valentina
  • Gyvenimo prasmė filosofijos požiūriu
    9 - 1 balsai (-ų)
Gyvenimo prasmė filosofijos požiūriu. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/gyvenimo-prasme-filosofijos-poziuriu.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 02 d. 05:52
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo