Gyvenimo prasmė ir tikslas. Filosofinis požiūris


Filosofijos referatas. Darbo objektas. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Darbo metodai. Gyvenimo prasmės suvokimas filosofijoje. Gyvenimo prasmė ir tikslai šiandieninėje aplinkoje.

Tikriausiai neretai kiekvienas žmogus susimąsto ir klausia savęs kas gi yra tas gyvenimas, kam jis duotas ir kaip tinkamai išnaudoti suteiktą galimybę gyventi. Įvairūs filosofai kėlė gyvenimo prasmės ir tikslo klausimą, tam, kad žmonės suprastų kokia yra jų paskirtis čia, Žemėje. Bandydami atsakyti mums, filosofai teorijose aiškino gyvenimo prasmę skirtingai, pagal tuometinę šalies situaciją ar jų susidariusią nuomonę. Dažniausiai tokius klausimus dabar žmogus sau užduoda nematydamas gyvenimo prasmės ar neatradęs savo vietos pasauly. Tačiau iš tiesų gyvenimas – tai dovana. Labai didelė ir brangi. Tai visa, ką turime ir nuo mūsų pačių priklauso kaip ta dovana naudosimės, kaip ją priimsime. Nuo to priklausys ir mūsų požiūris į gyvenimą. Vieniems gyvenimas – tai didžiulė drobė, kurioje kiekvienas paliekame žymę , kitiems atrodo, jog tai lyg teatras, kuriame kiekvienas atliekame savo vaidmenį, o tretiems – beprotybė, nesusipratimas ar net klaida. Kaip teigė vienas iškiliausių airių dramaturgų George’as Bernardas Shaw, gyvenimas nėra savęs atradimas, gyvenimas – tai savęs kūrimas. Tik save pažindami suprasime ką norime iš gyvenimo imti. Norint rasti savo gyvenimo prasmę, visų pirma reikia pradėti jos ieškoti ir svarbiausia – nedelsti laiko,kuris yra toks brangus. Paprasčiausiai einant gatve galime pastebėti, jog daugelio žmonių veidai atrodo niūrūs, liūdni. Susidaro įspūdis, jog daugelis žmonių neturi kuo džiaugtis gyvenime. Kodėl žmonės tokie abejingi gyvenimui, kai gyvename tik vieną kartą? Kodėl jie nesimėgauja kiekviena diena? Amerikiečių rašytojas, Marden Orison Swett, yra taręs, jog mūsų gyvenimas trumpas, bet mes jį dar labiau sutrumpiname nerūpestingu laiko švaistymu. Gyvenimas iš tiesų yra trumpas, ir reikia mokėti džiaugtis tuo, ką turime ir tuo, kokias gerybes mums gyvenimas teikia, nes galbūt kada nors pradėsime gailėtis to laiko, kurį praleidome veltui ar mąstydami, jog dar ne laikas ar ne vieta. Gyvename tik kartą, kaip žmogus pasinaudos šia Dievo dovana, žino tik jis vienas.

Apibendrinant, galima teigti, jog kiekvieno filosofo mintys apie gyvenimo prasmę buvo reiškiamos pagal tai, kas vyko šalyje ir kas buvo būdinga visuomenėje, todėl nenuostabu, kad išaukštinamos skirtingos vertybės. Antikos laikų filosofai teigia, kad gyvenimo prasmė – gamta, dora, buvimas su Dievais, graikų filosofai nebuvo vienos nuomonės, tad Platonas teigė, jog gyvenimo prasmė – troškimai, valia ir protas. Aristotelis teigė, kad svarbiausia gyvenime yra dvasinis tobulėjimas, meninė saviraiška ir mokslinė veikla bei taip pat teigė, kad gamta – neatsiejama nuo žmogaus dalis. Kinikai iškėlė dorą kaip svarbiausią gyvenimo tikslą, Epikūras teigė, jog žmogui svarbiausia yra ramybė ir atrasti savo skirtą likimą. Klasikinio liberalizmo laikotarpiu iškelta vertybė – individo laisvė bei asmens prasmės ieškojimas. Pasak egzistencializmo atstovų gyvenimas neturi prasmės. Telieka pritarti humanistui Viktorui Frankliui , jog gyvenimo prasmė nuolat kinta, bet niekad nepaliauja egzistavusi.

  • Filosofija Referatas
  • Microsoft Word 29 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2907 žodžiai)
  • Erika
  • Gyvenimo prasmė ir tikslas. Filosofinis požiūris
    10 - 8 balsai (-ų)
Gyvenimo prasmė ir tikslas. Filosofinis požiūris. (2015 m. Gruodžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/gyvenimo-prasme-ir-tikslas-filosofinis-poziuris.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 05:11
×