Gyvenimo prasmė pagal A.Kamiu


Gyvenimo prasmė pagal A. Kamiu. Alberas Kamiu. (Albert Camus, 1913–1960) – prancūzų rašytojas. Absurdo ir egzistencializmo idėjų plėtojimas. Gimė tai, kas į pasaulio literatūros istoriją įėjo kaip absurdo ir egzistencializmo idėjų koncentratas. “Nuspręsti ar gyvenimas vertas. Viskas prasideda nuo sąmonės ir tik per ją įgyja vertę. Absurdo jausmas. Nedarna tarp žmogaus. Žmogaus gyvenimas traktuojamas kaip absurdas. Absurdo žmogus svetimas ir priešiškas pasauliui. Beviltiškumui ir absurdui galima priešintis tik maištaujant. Patirdamas absurdą, žmogus renkasi gyvenimą arba savižudybę. Absurdo ir meilės sąryšis. “Juo labiau žmogus myli, juo labiau didėja absurdas. Aktoriaus gyvenimas beprasmis. Po savęs nepalieka nieko, kas primintų jų išgyventą šlovę. Tiek aktorius, tiek menininkas kovoja su absurdu savo kūryba. Absurdo herojus Merso. Realiame pasaulyje gyvena. Absurdo herojus turi. Išvados. Kiekvieną žmogų aplanko absurdo jausmas. Savižudybė negali būti tinkamas sprendimas.

Po savęs nepalieka nieko, kas primintų jų išgyventą šlovę. Vieną akimirką jis yra genijus, karalius, o kitą paprastas žmogus. Kaip bebūtų nuo mirties nepabėgsi, aktorius pavaldus laikui, ženklinančiam jo žymę.

Tiek aktorius, tiek menininkas kovoja su absurdu savo kūryba, tačiau pralaimi kovą. Menas išlaisvina žmogų, bei jo sielą, kurdams žmogus jaučia įkvėpimą bei laisvę. Menas nėra vertybė savaime, tai kūryba be rytdienos. Meno kūrinių, kaip ir žmonių, taip pat laukia mirtis, užmarštis- jie nėra amžini.

Kiekvieną žmogų aplanko absurdo jausmas, atrodo, kad gyvenimas neturi prasmės, ta pati rutina kartojasi kiekvieną dieną, viskas aplinkui niūru, nusibodę - žmogus neturi tikslo gyventi, pradeda galvoti apie savižudybę. Būtina viską apgalvoti, proto mastu įvertinti tai, kas teisinga ir kas yra klaidinga.

Savižudybė negali būti tinkamas sprendimas, net ir tuo atveju, jeigu gyvenimas yra iš tikrųjų absurdiškas. Gyvenimas vertas gyventi dėl grožio, kurį jis suteikia žmogui. Žmogus privalo susikurti savo gyvenimo prasmę, kuri suteiktų tikslus, kurių žmogus galėtų siekti, net ir suvokdamas, kad ta prasmė išgalvota.

  • MS PowerPoint 10 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (745 žodžiai)
  • Universitetas
  • Justina
  • Gyvenimo prasmė pagal A.Kamiu
    10 - 2 balsai (-ų)
Gyvenimo prasmė pagal A.Kamiu. (2015 m. Liepos 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/gyvenimo-prasme-pagal-akamiu.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 20:59
×