Gyvenimo prasmė referatas


Įvadas. Gyvenimo prasmė. Žmogaus egzistencinė situacija. Žmogus kaip egzistencija. Tamsieji žmogiškosios egzistencijos aspektai. Išvados. Literatūros sąrašas.

Anksčiau ar vėliau žmogui kyla klausimas, kas jis yra, ką reiškia būti savimi pačiu?

Kaip minėjau, ankstesniais laikais egzistencija buvo laikoma buvimu viso kas gyva. Dabartinė filosofija egzistencijos terminą taiko išskirtinai žmogui, tai yra žmogiškajam buvimui.

Iš esmės, egzistencinė filosofija yra priešinga tai sampratai , kuri žmogų laiko tokiu pačiu kaip kiti gamtos padarai. Taip pat egzistencinė filosofija skiriasi ir nuo tradicinės filosofijos, kuri žmogaus esmės ieško dvasiniame prade. Būtent egzistencinė filosofija daugiau dėmesio skiria ne žmogaus dvasiniam pradui, o jo laisvam t. y. neapspręstam buvimui . Todėl galima pasakyti, kad savo laisve, ar savo gebėjimu pasirinkti žmogus ir skiriasi nuo tų iš anksto apspręstų gamtos būtybių.

Žmogaus individualumą labai įsigilintai yra aprašęs Jaspersas. Manau, jo aiškinimas, kad žmogaus buvimas savimi pačiu - tai tam tikras žmogaus santykis su tuo kas jis yra tikrovėje, yra pagrįstas. Tuo norima pasakyti, kad iš tikrųjų žmogus yra daug vertesnis ir gali daugiau, nei pasirodo realiame gyvenime. Tarsi, žmogui duotas kūnas, kuriuo naudojantis žmogus išnaudoja toli gražu ne visas savo galimybes. Todėl kalbant apie žmogų, ne visai būtų tikslu jį suprasti kaip esantį kūnu. Aiškiau gal būtų pasakyti, kad mes nesame kūnas, nes būtume gyvuliai, o esame kūne.

  • Filosofija Referatas
  • Microsoft Word 18 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (2709 žodžiai)
  • Egle
  • Gyvenimo prasmė referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Gyvenimo prasmė referatas. (2015 m. Kovo 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/gyvenimo-prasme-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 05:39
×