Gyvenimo prasmės problema Maironio, Vinco Mykolaičio-Putino, Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus eilėraščiuose


Gyvenimo prasmės problema Maironio, Vinco Mykolaičio-Putino, Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus eilėraščiuose.


Vincas Mykolaitis-Putinas savo kūryboje žmogus vaizduojamas siekiantis tobulybės, kurio dvasia laisvai gali svajoti apie tolius, būti nesuvaržyta, o kūnas turi likti ten, kur jam ir vieta: žemėje, kur jis gimė, kur jis gavo prieglobstį, kur jis pradeda savo kelionę ir trokšta įveikti savo galios bei proto ribas, patirti tai, kas jam nežinoma, nepatirta. Tad jo viso gyvenimo prasmė yra klajoti ir ieškoti atsakymų, siekti idealo.

Maironio eilėraščiuose ryškūs tautos žadinimo motyvai, patriotiškumas, tad nenuostabu, kad jo kūryboje gausu iškilmingumo, tautos žadinimo motyvų. Iš tokių Maironio eilėraščių kaip „Aš norėčiau prikelti“, „Taip niekas tavęs nemylės“ galima spręsti, kad vienas svarbiausių gyvenimo tikslų – tėvynės gynimas, saugojimas, tausojimas bei puoselėjimas. Ieškodamas gyvenimo prasmės sprendimo, poetas gręžiasi į praeitį, į praėjusias žmonių kartas, kadaise pasižymėjusius žmones, kurie nuveikė daug, kurių darbais žmonės turi didžiuotis.

  • Lietuvių kalba Interpretacija
  • Microsoft Word 15 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 1 puslapis (542 žodžiai)
  • Emilija
  • Gyvenimo prasmės problema Maironio, Vinco Mykolaičio-Putino, Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus eilėraščiuose
    10 - 9 balsai (-ų)
Gyvenimo prasmės problema Maironio, Vinco Mykolaičio-Putino, Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus eilėraščiuose. (2016 m. Kovo 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/gyvenimo-prasmes-problema-maironio-vinco-mykolaicio-putino-motiejaus-kazimiero-sarbievijaus-eilerasciuose.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 12:13
×