Gyvenk sveikiau, atrodyk gražiau


Gyvenk sveikiau, atrodyk gražiau. Gamta – tai didelė vaistinė. Projekto tikslas. Uždaviniai. Tyrimo metodas. Tyrimo eiga. Pasiūlytas klausimynas (ii). Kuo dažniausiai saldinate vaistines arbatas?. a cukrumi. b medumi. c nesaldinu. Cukrus ar medus? Kas tas bičių medus? Medaus skirstymas. Žiedų ir lipčiaus medus. Žiedų nektaro medus. Monoflorinis medus. Poliflorinis medus. Medaus cheminė sudėtis(i). Medaus cheminė sudėtis(ii). Medaus cheminė sudėtis(iii). Vitaminai ir medus. Medus ir mineralinės medžiagos. Meduje esančios mineralinės medžiagos. Mineralinės medžiagos ir medus. Ar sirgdami naudojate medaus produktus?. a taip. b ne. c kartais. Ar žinote, kokį poveikį sveikatai, imuninei sistemai teikia medus. Biologinės medaus savybės. Medus ir alergija. Medus ir mikoroorganizmai. Medus ir sveikata. Medus ir balzamavimas. Išvados.


Išsiaiškinti mokinių žinias apie medų ir medaus vartojimo įpročius. Supažindinti mokinius su medaus sudėtimi, cheminėmis ir biologinėmis savybėmis, reikšme žmogaus sveikatai, imuninei sistemai.

Į anketos klausimus atsakė 45 Šlienavos pagrindinės mokyklos mokiniai. Buvo apklausti 8-10 klasių mokiniai.

Kuo dažniausiai saldinate arbatas? a) cukrumi; b) medumi; c) nesaldinu 2. Ar sirgdami naudojate medaus produktus? Taip Ne Kartais 3. Ar žinote, kokį poveikį sveikatai, imuninei sistemai teikia medus? Taip Ne Iš dalies.

Kuo dažniausiai saldinate vaistines arbatas? a) cukrumi b) medumi c) nesaldinu.

Pagal botaninę prigimtį medus skirstomas į: žiedų, lipčiaus, mišrų (žiedų ir lipčiaus medaus mišinį).

Žiedų medų bitės gamina iš žydinčių augalų nektaro, lipčiaus – iš saldžių skysčių, kuriuos išskiria augalai ir vabzdžiai.

Žiedų nektaro medus gali būti monoflorinis (vienarūšis) ir poliflorinis (daugiarūšis). Monoflorinį medų bitės suneša iš vienos rūšies augalų žiedų nektaro, jis vadinamas: grikių, dobilų, liepų, aviečių ir t. t.

Mūsų šalyje monofloriniu medumi laikomas toks medus, kuriame vienos rūšies medingųjų augalų žiedadulkių yra ne mažiau kaip 50%.

Poliflorinis medus gaunamas tuo pačiu metu renkant nektarą iš įvairių augalų ir vadinamas pievų, miško, vaismedžių ir t. t. medumi.

Meduje iki 95% sausųjų medžiagų sudaro angliavandeniai. Iš visų cukringųjų medžiagų juose daugiausia yra monosacharidų – gliukozės ir fruktozės: jie rasti visose medaus rūšyse.

  • MS PowerPoint 3197 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 31 puslapis (880 žodžiai)
  • Mokykla
  • Kamile
  • Gyvenk sveikiau, atrodyk gražiau
    10 - 1 balsai (-ų)
Gyvenk sveikiau, atrodyk gražiau. (2017 m. Gruodžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/gyvenk-sveikiau-atrodyk-graziau.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 24 d. 14:05
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo