Gyventojai ir pasaulinis badas


Gyventojai ir pasaulinis badas. Literatūros ir šaltinių sąrašas.

Pasaulyje maisto pagaminama pakankamai, tačiau iš anksčiau minėtų skaičių matyti, kad didelė žmonių dalis vis dar badauja. Kodėl tai vis dar yra globalinė problema?

Žinoma, kai kurias bado problemas galima išspręsti. Tarkime, tokiose šalyse kaip Indija ar Kinija reiktų intensyviai reguliuoti gyventojų skaičiaus augimą, tai būtų galima padaryti skiriant pašalpas šeimoms, kurios augina vieną vaiką, o daugiavaikėms šeimoms taikyti baudas. Kitas bado sprendimo būdas – parama iš ekonomiškai stiprių valstybių silpnosioms. Maisto produktų importavimas – laikina pagalba, didesnę reikšmę turėtų parama pinigais ar modernia ūkio technika, žinoma, taip pat svarbu apmokyti vietinius gyventojus ją efektyviai panaudoti. Teoriškai visa tai padaryti yra visai nesunku, tačiau gerokai sunkiau šias idėjas įgyvendinti realybėje. Norint pamaitinti visus planetos gyventojus, jau XXI a. pr. Žemės ūkio gamyba turi būti padidinta du kartus, o iki amžiaus vidurio – net penkis. Apskaičiuota, kad ekonomiškai stiprių valstybių patirtis ir mokslo laimėjimai leistų pagaminti maisto produktų 12 – 15 kartų daugiau nei dabar. To pakaktų išmaitinti 10 mlrd. žmonių. Labdara užsiimančios valstybės turėtų ne tik remti badaujančias šalis maisto ir kitais ištekliais, bet ir leisti joms pačioms užsiauginti reikalingą kiekį maisto produktų bei sudaryti tinkamas politines ir ekonomines sąlygas gaminių keitimuisi šalies viduje.

  • Geografija Esė
  • Microsoft Word 15 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (853 žodžiai)
  • Kotryna
  • Gyventojai ir pasaulinis badas
    10 - 2 balsai (-ų)
Gyventojai ir pasaulinis badas. (2015 m. Spalio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/gyventojai-ir-pasaulinis-badas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 03:47
×