Gyventojų apsauga ekstremalioje situacijoje


Gyventojų apsauga ekstremalioje situacijoje. Ekstremalioji situacija Tai. Ekstremalių situacijų rūšys. Gamtinės kilmės - ryškūs klimatinių sąlygų pakitimai. Techninės kilmės - įvairių technologinių procesų sutrikimai. Ekologinės kilmės - priežastys, sukeliančios sausumos būklės, atmosferos sudėties ir savybių, hidrosferos būsenos pakitimus. Socialinės kilmės - masinės riaušės ir neramumai. Kaip apsisaugoti patekus į ekstremalią situaciją? Gyventojų apsauga susideda iš šių veiksmų. Situacijos vertinimas situacijos vertinimas. Ekstremalių situacijų pavyzdžiai. Pavojingi hidrometeorologiniai reiškiniai Pavojingi veiksniai reiškinio griaunamoji jėga (stiprus vėjas. Veiksmai išgirdus pranešimą informuoti savo vadovus. Radioaktyvus užterštumas Žmogų nuolat veikia gamtinė jonizuojanti spinduliuotė (radiacija). Veiksmai. Šaltiniai.

Socialinės kilmės - masinės riaušės ir neramumai, blokados, provokacijos, diversijos, teroro aktai, taip pat kariniai veiksmai Lietuvos ar kaimyninės valstybės teritorijoje.

SITUACIJOS VERTINIMAS Situacijos vertinimas yra skirtas išsiaiškinti galimą pavojaus plitimą bei poveikį ir nustatyti iškilusias problemas. Išsamus ir detalus situacijos vertinimas susideda iš keleto elementų: grėsmės nustatymas ir pavojaus klasifikavimas; pavojaus ir aplinkos stebėsena; žmonių, esančių pavojaus poveikio zonoje, stebėsena; žalos turtui ir aplinkai įvertinimas.

Pavojingi hidrometeorologiniai reiškiniai Pavojingi veiksniai: reiškinio griaunamoji jėga (stiprus vėjas, potvynio vanduo, žaibai); griūnantys medžiai, statiniai, krentantys daiktai; žema ar aukšta temperatūra; pablogėjęs matomumas ir pan.

  • MS PowerPoint 4493 KB
  • 2016 m.
  • 17 puslapių (445 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ugnė
  • Gyventojų apsauga ekstremalioje situacijoje
    10 - 9 balsai (-ų)
Gyventojų apsauga ekstremalioje situacijoje. (2015 m. Vasario 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/gyventoju-apsauga-ekstremalioje-situacijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 20:28
×