Gyventojų apsauga nuo radiacinės taršos


Gyventojų apsauga nuo radiacinės taršos. Kas yra radiacija ir Radiacinė tarša? Kas yra jonizuojanti spinduliuotė? Kas yra aktyvūs izotopai ir kaip jie pasireiškia ? Kokį pavojų kelia yrančios radioaktyvios medžiagos žmogui? Pagrindinių radioaktyvių spindulių skvarbumas pro medžiagas. Kas tai yra Alfa ,beta ir gama spinduliai/dalelės. Koks milisivertų kiekis yra mums nepavojingas? Kas apibūdina jonizuojančios spinduliuotės poveiki? Koks yra Biologinės apšvitos poveikis žmogui? Radiacijos poveikis žmogui. Apsauga nuo radiacinio poveikio. Kaip apsisaugoti esant padidėjus Radono kiekiui? Apsaugos nuo jonizuojančiosios spinduliuotės būdai ir ką reikėtų žinoti įvykus radiacinei avarijai. Bunkeris-apsauga nuo radiacijos. Spindulinės ligos-didelis pavojus žmogui. Radiacinis Lietuvos žemėlapis. Maža apsauga gavus radiacijos dozę. Apsaugos priemonės susidarius ekstremaliai situacijai. Veiksmai,apranga,apsisaugojimui nuo radiacijos. Kūno dalių apsauga. Užterštumo laipsniai ir taisyklės būnant juose. Užterštumo laipsnių paaiškinimai. Gyventojų informavimas susidarius ekstremaliai situacijai. Civilių savivalės kontrolė. Praeities bunkeriai. Šaltiniai.

Kas yra radiacija ir radiacinė tarša? Kas yra jonizuojanti spinduliuotė? Kas yra aktyvūs izotopai ir kaip jie pasireiškia? Kokį pavojų kelia yrančios radioaktyvios medžiagos žmogui? Pagrindinių radioaktyvių spindulių skvarbumas pro medžiagas. Alfa,beta,gama spindulių poveikis žmogui. Milisivertų apšvita žmogui. Jonizuojančios apšvitos poveikis. Radiacijos poveikis žmogui. Apsauga nuo radiacijos poveikio. Apsauga padidėjus radono kiekiui. Apsauga nuo jonizuojančios spinduliuotės. Bunkeris-apsauga nuo radiacijos. Lietuvos radiacinis žemėlapis. Spindulinės ligos. Apsaugos priemonės gavus mažą dozę apšvitos. Apsaugos priemonės susidarius ekstremaliai situacijai. Individuali apsauga nuo radiacijos. Kūno dalių apsauga. Užterštumo laipsniai. Gyventojų informavimas apie ekstremalias situacijas. Civilių savivalės kontrolė.

Cheminiai elementai, kurių branduoliuose yra vienodas skaičius protonų, bet skirtingas skaičius neutronų yra vadinami izotopais. Radioaktyvūs izotopai skleidžia 5 rūšių spindulius, kurie skiriasi: prigimtimi; energija; skvarbumu; poveikiu į organizmą.

Kas tai yra Alfa ,beta ir gama spinduliai/dalelės? Kokią grėsmę jie kelia mums?

Apsauga nuo jonizuojančios spinduliuotės yra pagrįsta: techninėmis; organizacinėmis; individualiomis-higieninėmis priemonėmis. Techninėms apsaugos priemonėms priklauso jonizuojančios spinduliuotės šaltinių ekranizavimas. Didėjant nuotoliui nuo spinduliavimo šaltinio, jo poveikis mažėja geometrine progresija. Todėl yra naudojamas operacijų distancinis valdymas, rankiniai manipuliatoriai. Organizacinėms priemonėms priklauso slenkantis darbo grafikas, sutrumpinantis darbo pavojingoje zonoje laiką, racionalus patalpų ir darbo vietų išdėstymas, darbo vietų sauga, saugus radioaktyvių medžiagų laikymas ir transportavimas švino konteineriuose.

  • Aplinka Skaidrės
  • MS PowerPoint 2184 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 31 puslapis (2517 žodžiai)
  • Arnas
  • Gyventojų apsauga nuo radiacinės taršos
    10 - 6 balsai (-ų)
Gyventojų apsauga nuo radiacinės taršos. (2015 m. Rugsėjo 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/gyventoju-apsauga-nuo-radiacines-tarsos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 00:05
×