Gyventojų emigracija iš Lietuvos pagal didžiąsias apskritis


Gyventojų emigracija iš Lietuvos pagal didžiąsias apskritis. Darbo objektas. Darbo tikslas. Tyrimo uždaviniai. Tyrimo metodai. Gyventojų emigracija. Matematiniai statistiniai skaičiavimai. Baziniai analitiniai rodikliai. Kauno apskritis. Klaipėdos apskritis. Panevėžio apskritis. Šiaulių apskritis. Vilniaus apskritis. Gyventojų vidaus migracija pagal bazinius skaičiavimus. Migracijos apskritys Absoliutus padidėjimas sumažėjimas , gyventojais. Grandininiai analitiniai skaičiavimai. Vidutinio lygio skaičiavimai. Kauno apskritis. Apskritis Gyventojų vidaus migracija per pastaruosius. Tūkst. Literatūros sąrašas.

Emigracija žodyne apibrėžiama kaip terminas, reiškiantis kėlimąsį iš vienos gyvenamosios vietos į kitąLietuvos gyventojai visuomet pasižymėjo aukštais migracinio mobilumo rodikliais – tiek tarpukario Lietuvoje, tiek sovietiniu laikotarpiu, tiek ir dabar. Kai kas tai įvardija kaip „lietuvio geną“, tačiau tokia pozicija yra nenoras žvelgti giliau ir ieškoti tikrųjų „bėgimo“ iš Lietuvos priežasčių, analizuoti migracijos vyksmą ir jo pasekmes. Šių dienų migracija – ne tik dabartinio laikotarpio „diagnozė“, tai ir per 20-metį suformuota migracijos kultūra, ankstesnių metų migracijos tąsa. Lietuva – emigracijos valstybė ir šiandien ši tema paliečiama vis dažniau. Žmonės iš Lietuvos emigruoja dėl pačių įvairiausių priežasčių: dėl geresnių perspektyvų, dėl pinigų stygiaus, dėl artimųjų, o šiomis dienomis net ir dėl to, kad išvengtų privalomosios karo tarnybos. Šalies emigracijos rodikliai tūkstančiui gyventojų yra vieni didžiausių Europos Sąjungoje. Nors emigracija nėra neigiamas reiškinys, tačiau Lietuvoje šis reiškinys kelia šaliai nemažai iššūkių: kinta šalies demografinė struktūra, ima trūkti darbo jėgos, „nuteka protai".

Darbo objektas – Emigrantų skaičius iš lietuvos .

Darbo tikslas –Išanalizuoti emigrantų skaičiaus pokyčius Lietuvos didžiosiose apskrityse.Tyrimo uždaviniai:

2. Atlikti emigrantų skaičiaus dinaminę analizę Lietuvoje . pagal didžiąsias apskritis.

Emigracija – sudėtingas, daugiaplanis, greitai kintantis, todėl sunkiai apibūdinamas ir išmatuojamas socialinis reiškinys. Ką mes turime galvoje vartodami migracijos terminą? Ką fiksuoja statistika? Siaurąja prasme migracija apibrėžiama kaip pastovios gyvenamosios vietos pakeitimas tam tikram laikui, dažniausia vieneriems metams ar ilgiau. Būtent taip migracijos procesus traktuoja statistika. Plačiąja prasme migracijos procesas yra sudėtingesnis – prasideda migracijos nuostatų ir potencialo formavimusi ir baigiasi imigrantų integracija tikslo šalyse. Čia mes kalbame tik apie vieną migracijos formą – ilgalaikę migraciją, tuo tarpu migracijos formų ir tipų, jos modelių yra kur kas daugiau, neretai vienos formos perauga į kitas, įgauna ciklišką ar grįžtamąjį pobūdį; kai kurios yra iš anksto apibrėžtos, kitos vystosi etapais, palaipsniui.

  • Microsoft Word 59 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (1817 žodžiai)
  • Universitetas
  • Simona
  • Gyventojų emigracija iš Lietuvos pagal didžiąsias apskritis
    10 - 3 balsai (-ų)
Gyventojų emigracija iš Lietuvos pagal didžiąsias apskritis. (2015 m. Gegužės 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/gyventoju-emigracija-is-lietuvos-pagal-didziasias-apskritis.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 01 d. 02:05
×
146 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo