Gyventojų gimstamumas ir mirtingumas Statistikos analizė


Bendra gyventojų samprata. Bendros gyventojų skaičiaus kitimo tendencijos. Gimstamumo ir mirtingumo statistiniai skaičiavimai. Pagrindiniai dinamikos eilučių rodiklių pokyčiai. Didėjimo ir padidėjimo tempas. grandininis ir bazinis. Apibendrinančios reiškinio raidos intensyvumo charakteristikos. Rodiklių prognozavimas. Gyventojų gimstamumo ir mirštamumo skaičiaus kitimo prognozavimas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Viena reikšmingiausių socialinių antinomijų reiškimosi klasių – demografinė. Gyventojai – būtina kiekvienos valstybės, visuomenės gyvavimo sąlyga, o duomenys apie jų demografinius požymius yra vieni svarbiausių valstybės raidos rodiklių.

Demografai analizuoja daug gyventojų požymių, tačiau nemažai jų tiesiogiai susiję su ekonomine, socialine bei kultūrine šalies padėtimi (darbinė veikla, pajamos, išsilavinimas, pilietybė, religija ir kt.). Išimtiniu demografijos kaip mokslo tyrimo objektu yra gyventojų reprodukcija, todėl pamatinėmis laikytinos tiesiogiai ją lemiančios charekteristikos – lytis, amžius, sveikatos būklė, santuokinis statusas bei procesai – naturalus ir mechaninis gyventojų judėjimas. Jie tarpusavyje labai glaudžiai susiję ir vienas kitą sąlygoja, tačiau kiekvienas atspindi ir specifinius gyventojų visumos požymius, be to yra susiję ir su dauguma kitų visuomeninių reiškinių bei procesų. Šie gyventojų būklės ir judėjimo požymiai apibūdinami atitinkamomis autonominėmis poromis: vyrai – moterys, jaunimas – senimas, sveikatingumas – ligotumas, santuokos – ištuokos, gimstamumas – mirtingumas, migracinis mobilumas (judrumas) – sėslumas.

Darbo problema: Demografinė būklė Lietuvoje, kaip ir daugelyje Europos valstybių kelia vis didesnį susirūpinimą. Nustatyta, kad mažėja ne tik gyventojų skaičius, blogėja ir reproduktyvumo savybės: mažėja gimstamumas, santuokų skaičius, didėja sergamumas, mirtingumas.

Darbo tikslas: Remiantis statistikos departamento bazės duomenimis išanalizuoti koks buvo gimstamumas ir mirtingumas Lietuvoje 2010-2014 metais.

Darbo uždaviniai: Įvertinti teoriniu aspektu šalies gyventojų gimstamumo ir mirtingumo statistinę analizę. Atlikti analizę naudojantis vidurkių paskaičiavimu, statistinių duomenų prognozavimu..

Darbo metodai: Darbe naudojama mokslinės literatūros analizė ir matematinės statistikos metodai.

  • Statistika Analizė
  • Microsoft Word 66 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (1354 žodžiai)
  • Vaiva
  • Gyventojų gimstamumas ir mirtingumas Statistikos analizė
    10 - 4 balsai (-ų)
Gyventojų gimstamumas ir mirtingumas Statistikos analizė. (2016 m. Kovo 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/gyventoju-gimstamumas-ir-mirtingumas-statistikos-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 08:37
×