Gyventojų ir aplinkos taršos problemos


Gyventojų ir aplinkos taršos problemos.

Jau nuo seniausių laikų, kai buvo pradėti naudoti primityviausi darbo įrankiai, žmogus veikė gamtą. Tas poveikis buvo pastebimas ribotose teritorijose – gyvenvietėse ir aplink jas. Kai atsirado žemdirbystė, tada pasireiškė pirmieji dirvos degradacijos požymiai: kuo žemė buvo dirbama intensyviau, tuo jos buvo netenkama daugiau. Gyventojų skaičiaus augimas, technikos, mokslo pažanga vis gilino prieštaravimus tarp gamtos bei žmogaus gamybinės veiklos. Aplinkos kokybė prastėja dėl nekontroliuojamo gamtos išteklių naudojimo, gamybos plėtros, be to, yra pažeidžiama natūrali medžiagų apykaita. Taip pat sutrinka gamtos procesų veiksmai dėl kenksmingųjų medžiagų. Iškyla ekologinės problemos, kurios riboja visuomenės galimybes išsaugoti jas supančią aplinką.

Aplinkos tarša – tai bet kokios medžiagos, kurios gali sukelti ilgalaikį arba trumpalaikį Žemės ekologinės pusiausvyros pažeidimą. Pagrindiniai aplinkos taršos šaltiniai klasifikuojami į šešias grupes: energetiką, pramonę, transportą, komunalinį ūkį, žemės ūkį ir atliekas.

Pagrindiniai aplinkos taršos šaltiniai kelia vis didesnį pavojų ne tik žmonių sveikatai, bet ir aplinkai. Dėl šios priežasties turime prieš pasirinkdami pagalvoti ar į darbą važiuoti savo nuosavu automobiliu, ar rinktis viešąjį transportą, pirkti natūralios odos gaminius, ar jos pakaitalus, kaskart apsipikinėjant pirkti naują plastikinį maišelį, ar naudoti daugkartinį, kuris tausoja gamtą. Kiekvienas žmogus turėtų susimąstyti apie savo veiklos padarinius ir daryti tam tikras išvadas.

14. Rutkovienė V. ir Sabienė N. (2008) Aplinkos tarša. Kaunas: Akademija  • Biologija Namų darbas
  • Microsoft Word 129 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1368 žodžiai)
  • Universitetas
  • Norgaile
  • Gyventojų ir aplinkos taršos problemos
    10 - 4 balsai (-ų)
Gyventojų ir aplinkos taršos problemos. (2015 m. Spalio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/gyventoju-ir-aplinkos-tarsos-problemos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 03:30
×