Gyventojų ir turto apsauga įvykus cheminėms avarijoms ir panaudojus kenksmingas nuodingasias medžiagas


Kenksmingos medžiagos pramonėje. Kenksmingų cheminių medžiagų savybės ir skirstymas. Kenksmingų medžiagų poveikis organizmui. Dažniausiai naudojamos cheminės medžiagos, kurios gali sukelti pavojų. Veiksmai esant cheminei avarijai. Būtiniausių daiktų, kurių prireiktų evakuojantis, sąrašas. Literatūra.

Net nenudingos medžiagos tam tikromis aplinkybėmis gali virsti nuodingomis. Pavyzdžiui, Jonavos „Azoto“ avariją sunkino ne tik amoniako išsiliejimas, bet ir dėl kilusio gaisro prasidėjęs nitrofoskos terminis skilimas (skilimo produktai - chloras, chloro vandenilis, azoto oksidai). Kalbant apie pramonėje vartojamas chemines medžiagas, negalima pamiršti, kad, joms degant, ypač joms termiškai skylant, į atmosferą patenka nemažas kiekis įvairių nuodingųjų medžiagų: anglies monoksido (smalkių), formaldehido, ciano vandenilio, chloro, chloro vandenilio, azoto ir sieros oksidų ir kt.

Kenksmingos medžiagos į darbo aplinką patenka įvairiais keliais - technologinio proceso metu, tiekiant nevalytą orą, kvėpuojant žmonėms ir gyvūnams ir t. t.

Pavyzdžiui, izoliuotoje patalpoje atsidūrus žmonėms, pirmiau negu deguonies trūkumas pasireikš neigiamas žmonių iškvepiamo anglies dvideginio poveikis.

  • Sauga Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 27 KB
  • 2013 m.
  • 14 puslapių (3382 žodžiai)
  • Kolegija
  • Irmina
  • Gyventojų ir turto apsauga įvykus cheminėms avarijoms ir panaudojus kenksmingas nuodingasias medžiagas
    10 - 4 balsai (-ų)
Gyventojų ir turto apsauga įvykus cheminėms avarijoms ir panaudojus kenksmingas nuodingasias medžiagas. (2013 m. Rugsėjo 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/gyventoju-ir-turto-apsauga-ivykus-cheminems-avarijoms-ir-panaudojus-kenksmingas-nuodingasias-medziagas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 18:30
×