Gyventojų migracija Lietuvoje


Sociologijos referatas. Įvadas. Migracija Lietuvoje. Emigracija. Imigracija. Migracijos priežastys. Emigracijos pasekmės. Emigracijos mastų mažinimo būdai. Išvados. Bibliografinių nuorodų sąrašas.


Tyrimo metodas: statistinių duomenų surinkimas iš oficialiosios statistikos portalo ir informacijos atsirinkimas ir susisteminimas iš įvairių šaltinių.

Komandos narių darbų pasiskirstymas: Bendrai dirbome ties visomis darbo dalimis, analizavome lenteles, įvertinome emigracijos ir imigracijos situaciją Lietuvoje, nuolatos pasitardamos tarpusavyje. Kotryna su Greta ir Gintare formavo lenteles, diagramas, analizavo jų duomenis bei domėjosi apie emigracijos statistika. Kristina su Jekaterina nuodugniau gilinosi į imigracijos priežastis ir pasekmes bei viso darbo apipavidalinimą.

Žmonės išvyksta iš savo kilmės šalies į kitas užsienio valstybes tikėdamiesi geriau materialiai aprūpinto gyvenimo. Taip šalis netenka aukštos profesinės kvalifikacijos darbo jėgos, mažėja šalies ekonominis ir inovacinis potencialas.

Migracijos procesai, vykstantys Lietuvoje, vis dar kelia nerimą dėl didėjančio masto, todėl labai svarbu yra visomis įmanomomis priemonės užkirsti kelią emigracijai ištiriant emigracijos priežastis ir galimas pasekmes bei padidinti imigraciją, taip susigrąžinant kuo didesnę dalį svetur gyventi išvykusių Lietuvos piliečių, bei prisivilioti atvykti ir ilgiau apsistoti mūsų šalyje kitų tautybių piliečius.

Ataskaitoje aprašėme gyventojų migraciją Lietuvoje 2004 - 2014m. Analizė parodė, kad per pastaruosius 10 metų iš Lietuvos emigravo daugiau nei 476 tūkst. piliečių , o imigravo deja tik 131 tūkst. Tai parodo, kad per pastaruosius 10 metų Lietuva neteko net 345 tūkst. piliečių, o tai žinoma be abejonės paveikė šalies demografinę situaciją, sumažino darbo išteklius, sumenkino šalies darbo rinką ir žinoma tik sustiprino Lietuvos visuomenės senėjimo tendenciją.

Išanalizavome emigracijos ir imigracijos priežastis, kurios mums atskleidė, kad pagrindinės šių veiksnių problemos yra labai panašios ir tarpusavyje susijusios. Paprasčiausiai migracijos priežastis galime apibrėžti kaip geresnio gyvenimo ieškojimas svetur, kuomet iš silpnesnės šalies yra persikeliama į stipresnę.

  • Sociologija Referatai
  • 2015 m.
  • Kristina
  • 11 puslapių (1500 žodžių)
  • Universitetas
  • Sociologijos referatai
  • Microsoft Word 68 KB
  • Gyventojų migracija Lietuvoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Gyventojų migracija Lietuvoje. (2015 m. Gegužės 20 d.). http://www.mokslobaze.lt/gyventoju-migracija-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 01:56