Gyventojų pajamų mokesčio analizė ir poveikis šalies biudžetui Lietuvoje


Gyventojų pajamų mokesčio analizė ir poveikis šalies biudžetui Lietuvoje. Gyventojų pajamų mokesčio samprata Gyventojų pajamų mokesčio mokėtojai. Gyventojų pajamų mokesčio objektas. Gyventojų pajamų mokesčio tarifas. Pagrindiniai GPM įtakojantys veiksniai. Lt ta 114178 str. Pagrindniai GPM įtakojantys veksniai. Pajamos Metinis planas tūkst. Eur. Sausio birželio mėn. faktas tūkst. Eur.


Valstybės pagrindinis tikslas – užtikrinti visuotinę gyventojų gerovę. Kaip ir bet kurią veiklą norint įgyvendinti reikia tam lėšų ,tad pagrindinis šaltinis į lėšas tampa mokesčiai, kuriuos moka tie patys valstybės gyventojai. Taigi visų gyventojų gerovė užtikrinama mokesčių mokėtojų sąskaita. Mokslinėse literatūrose, bei įvairiuose straipsniuose yra plačiai nagrinėjami mokesčių teisingumo ir efektyvumo klausimai, mokesčių tarifai ir lengvatos, mokestinės bazės bei „šešėlinės“ ekonomikos problemos. Praktiškai visuose šiuose darbuose sprendžiamos problemos, kaip padidinti ,sumažinti ar bent jau išlaikyti nepakitusias mokestines pajamas, vienaip ar kitaip keičiant apmokestinimo principus ar sąlygas. Tačiau trūksta informacijos, kurioje būtų išsamiai nagrinėjamos ne mokestinių pajamų didinimo galimybės, o naujų inovacijų diegimas į Lietuvos ekonomiką. Vienas iš pagrindinių, daugiausiai pajamų formuojantis mokestis į Lietuvos biudžetą - Gyventojų pajamų mokestis, sutrumpintai GPM. Šį mokestį sudaro visos nuolatinio Lietuvos Respublikos gyventojo gaunamos pajamos.

Tyrimo dalykas - kiek gyventojų pajamų mokesčio į savivaldybių biudžetus surenkama iš apskričių

Tyrimo tikslas –išnagrinėti gyventojų pajamų mokestį ir jo surinkimo tendencijas

GPM pajamos į valstybės biudžetus 2015 m., 2016 m. ir 2017m. (lyginu visų metų I pusmečius)

GPM pajamos į savivaldybių biudžetus 2015 m., 2016 m. ir 2017 m. (lyginu visų metų I pusmečius)

GPM pajamos į savivaldybės biudžetus sausio –birželio mėnesiais, lyginant trijų metų tai yra 2015 m., 2016 m. ir 2017 m., 2017 m yra surinkta daugiausiai 625 509 tuks eur., 2015m lyginant su 2017 m yra surinkta mažiau 128 214 tuks eur

Lyginant tris metus matome, kad valstybės biudžetuose surenkama mažiau gyventojų pajamų mokesčio nei savivaldybių biudžetuose, ir taip pat savivaldybių biudžetuose matome kad diagrama kyla (kuo tolesni metai tuo auksciau) o valstybes biudžetuose mazeja (kuo tolesni meti tuo mazeja)

  • Microsoft Word 51 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1549 žodžiai)
  • Kolegija
  • Nida
  • Gyventojų pajamų mokesčio analizė ir poveikis šalies biudžetui Lietuvoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Gyventojų pajamų mokesčio analizė ir poveikis šalies biudžetui Lietuvoje. (2017 m. Gruodžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/gyventoju-pajamu-mokescio-analize-ir-poveikis-salies-biudzetui-lietuvoje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 22 d. 11:06
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo