Gyventojų pajamų mokestis konspektas


Gyventojų pajamų mokestis. Gyventojų pajamų mokesčio samprata. Gyventojų pajamų mokestis Lietuvoje su darbo santykiais susiję mokesčiai. Gyventojų pajamų, susijusių su darbo santykiais, mokesčio tarifai Lietuvoje. Neapmokestinamųjų pajamų dydžio taikymas. Papildomo neapmokestinamųjų pajamų dydžio taikymas. Gyventojų pajamų mokestis Jungtinėje Karalystėje su darbo santykiais susiję mokesčiai. Gyventojų pajamų mokesčio, susijusio su darbo santykiais, Lietuvoje ir Jungtinėje Karalystėje panašumai ir skirtumai. Pelno mokestis. Pelno mokesčio samprata. Pelno mokestis Lietuvoje. Pelno mokestis Jungtinėje Karalystėje. Pelno mokesčio Lietuvoje ir Jungtinėje Karalystėje panašumai ir skirtumai.

Mokesčių reikšmė kiekvienai valstybei yra labai svarbi ir turi didelę įtaką valstybės funkcijų vykdymui, tačiau tinkamas valstybės funkcijų vykdymas reikalauja didelių finansinių išteklių (Buškevičiūtė, 2006). Pasak autorės, svarbiausias, nuo seniausių laikų žinomas valstybės finansinių išteklių šaltinis yra mokesčiai. Autorė teigia, kad „jeigu valstybės išlaidoms padengti mokesčių nepakanka, tai valstybė yra priversta skolintis ir kartu patirti papildomų išlaidų, t. y. mokėti palūkanas, arba didinti mokesčius“ (Buškevičiūtė, 2006, p.153).

Tyrėjos V. Naraškevičiūtė ir A. Lakštutienė (2004) teigia, kad mokestis yra sudėtinga sistema, kuri apima keletą, pagal tik tam mokesčiui būdingą logiką tarpusavyje suderintų, elementų.

  • Ekonomika Konspektas
  • Microsoft Word 33 KB
  • 2014 m.
  • 16 puslapių (3578 žodžiai)
  • Lina
  • Gyventojų pajamų mokestis konspektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Gyventojų pajamų mokestis konspektas. (2014 m. Lapkričio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/gyventoju-pajamu-mokestis-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 20:21
×