Gyventojų santuoka ir šeimyninė padėtis Lietuvoje ir Europoje


Įvadas. Santuokos bei skyrybos Lietuvoje. Mišrios santuokos. Skyrybų poveikis vaikams. Socialinės rizikos šeimos. Santuokos suvokimas Europoje. Vaikų santuoka. Santuokų skaičius Euopoje. Ištuokų skaičius Europoje. Apibendrinimas. Literatūros sąrašas.


Tikslas: Supažindinti su santuokų bei ištuokų statistika Lietuvos bei Europos mastu.

Skyrybos stipriau veikia vyresnio amžiaus vaikus (6-11 metų amžiaus) kadangi tuomet vaikas žino kas vyksta ir jam ypač trūksta abiejų tėvų dėmesio, kadangi jaunesni vaikai (0-2 metų amžiaus) net nepamena gyvenimo šeimoje.

Kadangi Europoje drastiškai pasikeitė požiūris į tradicinę šeimą, padidėjo žmonių skaičius kurie mieliau sukuria šeimą nesusituokę, dėl to Europoje santuokų skaičius pradeda mažėti, o ištuokų didėti ir taip pat dėl to Europoje pradėjo didėti vaikų neregistruotoje skaičius. Europoje net 4 iš 10 gimusių vaikų yra nesantuokiniai, o kai kuriuose šalyse nesantuokinių vaikų gimsta daugiau nei santuokinių:

Kaip minėta anksčiau vaikų santuoka yra susijusi žemu vaikų išsilavinimu, pagal ,‚BMC International Health and Human Rights‘‘ atliktą tyrimą tik 30% vaikų įgauna vidurinį išsilavinimą, o 59% neturi nei pagrindinio.

Atsiradus naujai šeimos sampratai Europoje manant, kad norint sukurti šeimą nereikia su kuom nors susituokti pasikeičia susituoktinių skaičius Europoje, vis mažiau žmonių susituokia ir vis daugiau išsiskiria, kas priveda prie didesnio nesantuokinių vaikų skaičiaus. Kai kuriuose Europos šalyse taip pat egzistuoja santuokos su vaikais, nors daugelis Europos šalių uždraudė tačiau tai dar vis dažnas reiškinys tokiose šalyse kaip Serbija (3% susituokusių moterų) bei Moldova (12% susituokusių moterų). Lietuvoje taip pat egzistuoja didėjančių skyrybų bei mažėjančių santuokų problema, Lietuvoje taip pat beveik nesikeičia šeimų įtrauktų į socialinės rizikos šeimų sąrašą, o daugiau nei pusė šeimų į šį sąrašą papuolė dėl pastovaus alkoholio bei psichotropinių medžiagų vartojimo.

  • Microsoft Word 54 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1979 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Lukas
  • Gyventojų santuoka ir šeimyninė padėtis Lietuvoje ir Europoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Gyventojų santuoka ir šeimyninė padėtis Lietuvoje ir Europoje. (2017 m. Gruodžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/gyventoju-santuoka-ir-seimynine-padetis-lietuvoje-ir-europoje.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 21 d. 21:23
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo