Gyventojų santuokų ir skyrybų statistinis tyrimas


Įvadas. Santuokos sudarymas ir nutraukimas. Santuokos ir ištuokos 2009 metais. Santuokos ir ištuokos 2010 metais. Santuokos ir ištuokos 2011 metais. Santuokos ir ištuokos 2012 metais.

Šiais laikais santuokos samprata labai skiriasi nuo ankstesnių laikų. Dar mūsų seneliai pasakoja, kad santuoka jų laikmečiu galiodavo iki „grabo lentos“. Skyrybų ar negaliojančios santuokos pripažinimų net nebūdavo. Dabar viskas ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje pasikeitė. Mes jau negyvename tradicinėje visuomenėje, todėl tokia samprata, kad šeima yra tik heteroseksuali, tik santuokoje ir tik turinti vaikų, jau yra praeitis. Šeima, kaip ir visuomenė, modernėja. Tai yra neišvengiama. Daugybė skyrybų yra taip pat šio reiškinio pasekmė. Tradicinė šeimos samprata šiandien dažnai kritikuojama, nes ji neatitinka dabartinio gyvenimo įvairovės, šeimos kaitos procesų, naujų sąveikos formų, atskiriama juridinė santuoka. Todėl santuokos problema yra viena aktualiausių Lietuvoje.

Sužadėtuvės gali būti viešos ir neviešos. Viešu susitarimu tuoktis laikomas nustatytos formos prašymo tuoktis padavimas civilinės metrikacijos įstaigai. Neviešu susitarimu tuoktis pripažįstamas jaunųjų, jų tėvų pranešimas draugams ir artimiesiems apie susitarimą tuoktis.

Santuokos pabaigos pagrindai. Šeimos įstatymai numato du santuokos pabaigos pagrindus – santuoka baigiasi, kai vienas miršta arba santuoka nutraukiama įstatymų nustatyta tvarka.

Santuokos nutraukimas sukelia sutuoktiniams tam tikras teisines pasekmes: tai santuokos nutraukimo įtaka sutuoktinių turtinėms teisėms.

Kiekvienais metais tai mažėja tai daugėja santuokų ir ištuokų, o tai įsitikinsime atlikę statistinį tyrimą 2009 metų. Kasmet didėjęs santuokų skaičius 2009-2010 pradėjo mažėti.

  • Microsoft Word 38 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (958 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gabija
  • Gyventojų santuokų ir skyrybų statistinis tyrimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Gyventojų santuokų ir skyrybų statistinis tyrimas. (2015 m. Gegužės 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/gyventoju-santuoku-ir-skyrybu-statistinis-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 10:43
×