Gyventojų skaičiaus kitimo priklausomai nuo pasirinktų jį įtakojančių rodiklių tyrimas


Gyventojų skaičiaus kitimo priklausomai nuo pasirinktų jį įtakojančių rodiklių tyrimas ( Gimstamumo , emigravimo , imigravimo Ekonometrijos kursinis darbas. Darbą priėmė. Darbo uždaviniai. Probleminės srities aprašas. Stebinių analizė. Išskirčių nustatymas stačiakampės diagramos. Normalumo tikrinimas histogramos ir JB testas. Nera isskirciu. Nereikia nes. Priklausomo kintamojo prognozavimas.

Deja, gyventojų skaičius pasaulyje nėra vienodai pasiskirstęs. Gyventojų skaičių pasaulio valstybėse įtakoja daugelis rodiklių, bet šie svarbiausi: gimstamumas, mirtingumas, imigracija bei emigracija.

Analizuojant gyventojų skaičių Lietuvos Respublikoje, svarbiausi rodikliai kuriuos reikia išanalizuoti yra emigrantai, imigrantai ir gimusieji. Šiuo metu Lietuvoje didžiausia problema emigracija.

Taigi darbo tikslas — išanalizuoti Lietuvoje gyventojų skaičiaus pokyčius ir veiksnius, kurie turi tam įtakos. Pagal pasirinktą temą gyventojų kitimą Lietuvoje įtakoja gimstamumas, emigracija ir imigracija.

Duomenų analizei, modelių sudarymams ir skaičiavimams naudojome Eviews7 programą. Duomenys analizuojami nuo 2007 metų sausio mėnesio iki 2011 gruodžio mėnesio. Pasirinkti trys nepriklausomi kintamieji: gimstamumas, emigracija ir imigracija

Kaip rodo tyrimai daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų imigraciją į Lietuvą vertina neigiamai. Kaip pagrindinę priežastį, dėl kurios imigracija į Lietuvą yra blogai, dauguma apklaustųjų pasirinko konkurenciją ir darbo sąlygų bloginimą, kad dėl imigrantų Lietuva nutautėja. Dauguma apklaustųjų teigė, kad jų nuomonę apie imigrantus formuoja informacija žiniasklaidoje bei draugų, giminių pasakojimai ar patirtis.

1 priede pateiktos stebinių reikšmės. Y – gyventojų skaičius mėnesio pradžioje Lietuvoje, X1 – Gimusiųjų skaičius , X2 – Imigrantų skaičius, X3-Emigrantų skaičius. Duomenys yra skirstomi kas mėnesį nuo 2007m. sausio 1 dienos iki 2012 m. sausio 1 dienos.

Analizuojant sklaidos diagramos taškų išsidėstymą, galima preliminariai nustatyti ryšio tipą, išskirtis ir galima įvertinti duomenų sklaidą, nes kuo didesni atstumai tarp taškų, tuo sklaida didesnė. Analizuodami šias diagramas matome, kaip gyventojų kitimą įtakoja kiekvienas atitinkamas veiksnys. Tiesinės koreliacijos priklausomybė – tarp Y ir X1 X2 X3 yra neaiškios prigimties. X1.X2,X3 kitimo tendencija yra neaiški ir tarp reikšmių gali būti išskirtys.

Realios kintamųjų reikšmės, kurios nepatenka į trijų kvartilinių pločių intervalą IQR, vadinamos išskirtimis. Iš šių diagramų matyti, kad ryškiai nesimetriškai pasiskirsčiusios kintamųjų X2, X3 reikšmės, o taip pat šių kintamųjų reikšmėse yra išskirčių: X2 – šešios išskirtys, X3 – penkios išskirtys. Stačiakampėje diagramose X1 išskirčių nėra.

Normalumas tikrinamas naudojant stebinių histogramą ir Jargue-Bera(JB) kriterijų. Normalumas tikrinamas pradiniams ir logaritmuotiems Y ir X1...X4 stebiniams.

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 303 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 26 puslapiai (2094 žodžiai)
  • Universitetas
  • Simona
  • Gyventojų skaičiaus kitimo priklausomai nuo pasirinktų jį įtakojančių rodiklių tyrimas
    10 - 7 balsai (-ų)
Gyventojų skaičiaus kitimo priklausomai nuo pasirinktų jį įtakojančių rodiklių tyrimas. (2015 m. Spalio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/gyventoju-skaiciaus-kitimo-priklausomai-nuo-pasirinktu-ji-itakojanciu-rodikliu-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 19:05
×