Gyventojų skaičiaus mažėjimo įtaka šalies ekonominei plėtrai


Įvadas. Gyventojų mažėjimo teoriniai aspektai. Imigracija ir Emigracija. Gimstamumas ir mirtingumas. Gyventojų mažėjimo tendencijos ir jų įtaką šalies ekonominiai plėtrai. Tyrimo metodika. Gyventojų mažėjimo kitimo analizė. Gyventojų mažėjimo įtaką šalies vystimuisį. Emigrantų ir naujagimių prognozė. Išvados. Literatūros sąrašas.

Viena iš didžiausių Lietuvos problemų yra gyventojų mažėjimas, nes tai blogai atsispindi ne tik ant šalies ekonomikos, bet ir ant kitų šalies vystimosį sryčių. Labaiusiai gyventojų mažėjima įtakojantys veiksniai yra didėle emigracija ir mažas gimastamumas. Gyventojų migracija yra viena svarbiausių ir labiausiai diskutuotinų šių dienų problemų. Kol pasaulyje egzistuoja turtinė, politinė bei ekonominė įvairovė, tol žmonės migruoja. Migracija turi daugybę apibrėžimų, ji apima bet kokį žmonių judėjimą – vienoje valstybėje ar kertant jos sienas, ilgam ar trumpam laikotarpiui, savanorišką arba priverstinę; ieškant kitos darbo ar nedarbo vietos, legalią ir nelegalią, migraciją siekiant pakeisti politinę, socialinę, ekonominę, kultūrinę ar kitokią aplinką. Vienas šiuolaikinės visuomenės raidos bruožų yra nepaprastai išaugęs gyventojų migracinis mobilumas. Sparti tarptautinė emigracija, prasidėjusi Lietuvoje nuo nepriklausomybės atkūrimo, tęsiasi iki šių dienų. Per šį laikotarpį iš šalies emigravo beveik 600 tūkst. žmonių.

  • Microsoft Word 151 KB
  • 2014 m.
  • 30 puslapių (6118 žodžiai)
  • Universitetas
  • Pikachu
  • Gyventojų skaičiaus mažėjimo įtaka šalies ekonominei plėtrai
    10 - 3 balsai (-ų)
Gyventojų skaičiaus mažėjimo įtaka šalies ekonominei plėtrai. (2014 m. Lapkričio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/gyventoju-skaiciaus-mazejimo-itaka-salies-ekonominei-pletrai.html Peržiūrėta 2020 m. Kovo 31 d. 09:28
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo