Gyventojų užimtumo tyrimas


Kiekybiniai sprendimų metodai. Gyventojų užimtumo tyrimas.

Kiekybiniai sprendimų metodai turi svarbią reikšmę ir yra naudojami moksliniuose tyrimuose. Jie tiria duomenų sisteminimo, analizės metodus ir jų taikymą. Įvairūs ekonominiai objektai ir procesų sąryšiai yra vertinami ir analizuojami empirinių duomenų pagalba. Tokiu būdu, skaičių pagalba, leidžiama sukurti tam tikrus, konkrečius kiekybinius modelius, kurių pasekoje būtu galima lengviau įvykdyti bei prognozuoti ne tik gamybinius, bet ir kitokius procesus, susijusius su vadybos, marketingo, finansų, apskaitos, statistikos bei ekonometrijos mokslais. Kitaip tariant, vadovaujantis tam tikrais objektyviais, statistiškai patikimais duomenimis, gaunamos charakteristikos, leidžiančios pakankamai objektyviai vertinti vienokios ar kitokios veiklos rezultatus ar galimybes. Svarbiausias tokių modelių tikslas – palengvinti ir optimaliai organizuoti žmogaus veiklą, siekiant gauti maksimalią naudą. Svarbiausia pažymėti, jog kiekybiniai metodai yra pagrindinė taikomosios ekonomikos disciplina, naudojama siekiant priimti kuo optimalesnius sprendimus, darant kuo mažesnę įtaką sprendimus priimančiam žmogui. Patys geriausi kiekybiniai metodai pritaikomi labai plačiai. Jie gali būti taikomi ne tik įmonės ar visuomenės lygmeniu, bet ir visos populiacijos. Dėl šios priežasties, kiekybinių metodų tyrinėjimas yra labai prasmingas bei ypač aktualus mokslininkų tarpe.

Šio kursinio projekto tikslas - taikant skirtingos analizės būdus gauti tam tikras objektyvias charakteristikas (nes naudojamasi realiais statistikos departamento duomenimis) ir jų pagalba įvertinti daugelį veiksnių galinčių daryti įtaką procesamas arba leidžiančių prognozuoti, kaip duomenys gali kisti ateityje. Pirmoje dalyje išanalizuosiu žmonių užimtumo priklausomybę nuo skirtingų rodiklių, keliant hipotezes nustatysiu stochastinę priklausomybę tarp kintamųjų, atliksiu koreliacinę - regresinę analizę bei panaudosiu trend, growth, linest funkcijas. Antroje dalyje suformuluosiu ir išspręsiu gamybos planavimo uždavinį. Visus gautus duomenis išanalizuosiu paaiškinsiu ir padarysiu išvadas.

Kursinio darbo uždaviniai kursinio tyrimo tikslams pasiekti:

1.Pasirinkti rodiklius, galinčius įtakoti tiriamąjį objektą;

2.Atlikti koreliacinę analizę, išrinkti svarbiausius rodiklius;

3.Atlikti porinę regresinę bei daugianarę regresinę analizes;

4.Panaudoti trend, growth ir linest funkcijas bei paaiškinti gautus rezultatus;

5.Sudaryti ir išspręsti grafiškai gamybos planavimo uždavinį;

6.Išspręsti tą pati uždavinį su solver funkciją bei aprašyti jautrumo analizės rezultatus

7.Pateikti tyrimų rezultatų taikymo pavyzdžius;

8.Apibendrinti ir padaryti išvadas.

  • Microsoft Word 205 KB
  • 2015 m.
  • 22 puslapiai (3022 žodžiai)
  • Universitetas
  • Daumantas
  • Gyventojų užimtumo tyrimas
    10 - 10 balsai (-ų)
Gyventojų užimtumo tyrimas. (2015 m. Kovo 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/gyventoju-uzimtumo-tyrimas.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 29 d. 12:49
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo