Gyvenvietės nuotekų valymo įrenginių projektavimas


Biologinio valymo irenginiai projektuojami pagal debita. Nutekamuju vandenu valymas poveikis aplinkai. Nuotekų valymo įrenginiai gyvenvietėms.

Gyvenvietės nuotekų valymo įrenginių projektavimas. Pagrindinės sąvokos ir terminai. Įvadas. Nutekamųjų vandenų charakteristikos. Pagrindiniai nuotekų užterštumo parametrai. Nuotekų surinkimas. Nutekamųjų vandenų valymas. Valytų nuotekų išleidimas į paviršinius vandens telkinius. Gyvenvietės, turinčios. Gyventojus, nuotekų valymo įrenginių projektavimas. Nuotekų debitų skaičiavimas. Nuotekų užterštumo skaičiavimai. Mechaninio nuotekų valymo įrenginių skaičiavimai. Biologinio nuotekų valymo įrenginių skaičiavimai. Kontaktinių rezervuarų skaičiavimas. Nuotekų išleistuvas. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.

Plečiantis pramonei ir nuolat augant gyventojų skaičiui, taip pat didėjo geriamojo vandens poreikis, o su juo ir nuotekų susidarymas. Viena iš aktualiausių šių dienų temų yra nuotekų tvarkymas. Paprastai nuotekos įsivaizduojamos kaip nešvarus, panaudotas vanduo, kuriuo būtina atsikratyti kaip galima greičiau. Toks mąstymas skatino nuotekų valymo sistemų technologijų plėtrą ir lėmė valymo įrenginių statybą bei išvalyto vandens panaudojimą.

Svarbu įvertinti susidariusių nuotekų kilmę, sudėtį, nes tik tuomet galima spręsti kokiais metodais jas galima išvalyti. Taip pat būtina, kad nuotekų valymo įrenginiai būtų efektyvūs ir nuotekas išvalytų taip, jog jas galima būtų išleisti į paviršinius vandens telkinius. Paviršiniam vandeniui neturi būti daromas joks poveikis dėl išleidžiamų valytų nuotekų.

Gyvenvietėje gyvena 8855 gyventojų, kurie naudoja vandenį savo reikmėms ir išleidžia gana daug nuotekų. Todėl reikia nustatyti tikslius nuotekų debitus, skaičiuojamuosius debitus valymo įrenginių projektavimui, nuotekų užterštumo ir projektuojamų įrenginių skaičiavimus. Svarbu išanalizuoti ar nuosekliai, kokybiškai ir saugiai įrenginys atlieka technologinius procesus.

Darbo objektas – nuotekų valymo įrenginiai.

Darbo tikslas – suprojektuoti nuotekų valymo įrenginius.

Darbo uždaviniai:

1.Išanalizuoti nutekamųjų vandenų charakteristikas;

2.Suprojektuoti gyvenvietės, turinčios 8855 gyventojus, nuotekų valymo įrenginius.

  • Microsoft Word 1378 KB
  • 2013 m.
  • 52 puslapiai (8723 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vituti
  • Gyvenvietės nuotekų valymo įrenginių projektavimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Gyvenvietės nuotekų valymo įrenginių projektavimas. (2013 m. Birželio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/gyvenvietes-nuoteku-valymo-irenginiu-projektavimas.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 07 d. 06:26
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!