Gyvsidabrio poveikis organizmui


Gyvsidabrio poveikis zmogui. Gyvsidabrio poveikis sveikatai. Gyvsidabrio zala. Gyvsidabris organizme. Gyvsidabrio zala zmogui. Gyvsidabrio zala organizmui. Gyvsidabrio poveikis zmogaus organizmui. Gyvsidabris zmogaus organizme. Gyvsidabrio garu poveikis. Gyvsidabris.

Kaupdamasis organizme(inkstuose, kepenyse, kauluose, smegenyse) gyvsidabris veikia nervų sistemą ir sukelia smegenų sutrikimus. Viena iš teorijų, aiškinančių apsinuodijimą gyvsidabriu teigia, kad gyvsidabris sutrikdo sieros turinčių fermentų veiklą. Teiginys grindžiamas dideliu gyvsidabrio giminingumu sierai, t. Y. Stipriu polinkiu reaguoti su siera. Organiniai gyvsidabrio junginiai yra daug nuodingesni už neorganinius ir už laisvą metalą.

    Teiginys grindžiamas dideliu gyvsidabrio giminingumu sierai, Stipriu polinkiu reaguoti su siera. Kai kurie mikroorganizmai paverčia gyvsidabrį metilgyvsidabrio (ch3hg+) junginiais, kurie kaupiasi žuvyje ir kituose vandens organizmuose, organizme hg yra milijonines procento dalys, kai kuriuose zuvyse(menkese, lynuose) jos susikaupia iki keliu simtatukstantuju procentu daliu.

    kontaktuojant su laisvu gyvsidabriu pavojingiausi yra gyvsidabrio garai. Net tokios mažos gyvsidabrio koncentracijos ore, kaip 10 [mikro]g/m3 yra pavojingos. Nors gyvsidabrio sočių garų slėgis yra labai nedidelis, jis viršija lestiną gyvsidabrio koncentraciją ore, todėl gamyklose naudojančiose gyvsidabrį būtina kontroliuoti jo koncentraciją ore.

Gyvsidabris yra 7  kartus sunkesnis už orą, 13,6 karto sunkesnis už vandenį, lengvai garuojantis. Šis metalas reaguoja su visais metalais, net su auksu, sudarydamas junginius vadinamus amalgamomis. Gyvsidabris labai mažai tirpsta vandenyje, bet yra gyvsidabrio junginių, kurie gerai tirpsta vandenyje, tačiau jie labai nuodingi.

      jeigu gyvsidabris patenka į  žmogaus organizmą (per orą, su maistu), susikaupia jame, veikia į cns ir kaip koncerogeninė medžiaga. Iš organizmo pasišalina per inkstus su šlapimu, per odą su prakaitu. Žmonės nevienodai jautrūs gyvsidabriui, jautresni vaikai ir moterys.  .

      higienos normoje kenksmingų cheminių medžiagų koncentracijų ribinės vertės darbo aplinkos ore yra nurodyta, kad gyvsidabrio ilgalaikio poveikio ribinė vertė - 0,03 mg/m3 oro, tai medžiagos koncentracijos vidurkio ribinė vertė per val. Darbo pamainą ir 40 val. Darbo savaitę, kuri, dirbant tokiomis sąlygomis, visą profesinio darbo laikotarpį , darbuotojui neturėtų sukelti profesinei ligai būdingų sveikatos sutrikimų ar kitaip pakenkti jo bei palikuonių sveikatai.

Pimoji pagalba apsinuodijus: skrandzio plovimas, preisnuodziai(pienas, kaiusinio baltymas). Is patalpu hg salinimas mechaniskai(gaudykle, siurbliu speteliu) ir chemiskai gelezies trichlorido(fecl3) 20% tirpalo, druskos rugstimi parugstintu kalio permanganate tirpalu.

    vieta periodineje elementu lenteleje: hg,periodines elementu sistemos 2b grupes cheminis elementas.

  • Chemija Referatas
  • Microsoft Word 8 KB
  • 2012 m.
  • 3 puslapiai (870 žodžiai)
  • Gyvsidabrio poveikis organizmui
    10 - 1 balsai (-ų)
Gyvsidabrio poveikis organizmui. (2011 m. Liepos 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/gyvsidabrio-poveikis-organizmui.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 00:59
×