Gyvsidabris chemijoje ir alchemijoje


Gyvsidabris chemija. Chemija gyvsidabris. Gyvsidabris skaidres. Kaip atliekama demerkurizacija. Gyvsidabrio skaidres chemijai. Darbas su gyvsidabriu taisykles. Gyvsidabrio referatas. Vandens tarsos referatas chemijai. Kaip daroma demerkurizacija. Skaidres apie gyvsidabri chemija.

Gyvsidabris. Saugaus darbo su gyvsidabriu taisyklės. Gyvsidabris alchemojoje. Tantriškoji alchemija. Gyvsidabris yra vienintelis metalas, išliekantis skystas kambario ir net žemesnėje temperatūroje. Kai aplinkos temperatūra yra O oC ir daugiau, metalinis gyvsidabris garuoja - virsta gyvsidabrio garais. Jo lydymosi temperatūra yra labai žema (-38,87 oC), o virimo – aukšta (357 oC).Gyvsidabris - sunkiausias iš visų skysčių (net 7 kartus sunkesnis už orą, ir 13,6 karto sunkesnis už vandenį). Jis yra blizgus, nuodingas, judrus, lengvai garuojantis, sidabro baltumo metalas, blogai tirpstantis vandenyje (gerai vandenyje tirpsta tik kai kurie jo junginiai, sudarydami labai nuodingus hidratus). Gyvsidabris nelabai linkęs jungtis su deguonimi. Oksidas HgO yra termiškai nepatvarus. Gyvsidabris taip pat neišstumia H2 iš rūgščių. Nuo kitų dviejų 2B grupės metalų – kadmio ir cinko – gyvsidabris skiriasi tiek cheminėmis, tiek fizikinėmis jau minėtomis savybėmis. Išsiliejus gyvsidabriui atliekama mechaninė demerkurizacija- pirmiausia surenkami matomi lašeliai.
  • Microsoft Word 15 KB
  • 2012 m.
  • 7 puslapiai (1824 žodžiai)
  • Genė
  • Gyvsidabris chemijoje ir alchemijoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Gyvsidabris chemijoje ir alchemijoje. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/gyvsidabris-chemijoje-ir-alchemijoje.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 15:16
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo