Gyvsidabris referatas


Amalgama gyvsidabris. Gyvsidabris skaidres. Gyvsidabrio panaudojimas. Apie gyvsidabri. Gyvsidabris chemija referatas. Skaidres apie gyvsidabri chemija. Cheminiai bandymai su gyvsidabriu. Gyvsidabris chemija. Givsidabris referatas. Jakutai skaidres.

Gyvsidabris (Hydrargyrum), Hg, periodinės elementų sistemos II grupės cheminis elementas. Atomų skaičius 80, atominė masė 200,59. Oksidacijos laipsnis junginiuose +1, +2. Gamtoje paplitęs junginių, dažniausiai mineralo cinoberio HgS, pavidalu. Grynuoliai, randami kai kuriose uolienose lašelių pavidalu, labai reti. Gyvsidarbio termometras.

9d kl. Mok. Aistė bingelytė gyvsidabris – tai retas metalas, žemėje jo yra nedideli kiekiai. Gamtoje labai išsisklaidęs ir telkiasi sulfidinėse rūdose. Gyvsidabrio sulfidinių rūdų ir gyvsidabrio randama ispanijoje, kinijoje, italijoje, ukrainoje, jav, š. Kaukaze, užkaukazėje, jakutijoje, vid. Azijoje, altajuje. Cinoberis ( gyvsidabrio rūda ) susidaro šalia naujų vulkaninių uolienų ir karštų versmių. Labai retai kai kuriose uolienose pasitaiko gryno gyvsidabrio lašelių. Šiek tiek gyvsidabrio randama atmosferoje, dirvoje, vandenyje, jis gali kauptis gysvarbiausias gyvsidabrio rūdos gyvsidabrio rūda turinti ~ 1% gyvsidabrio, laikoma sodria, 0,2 – 0,3% - paprasta, 0,02 – 0,06% - skurdžia. Rūdoje būna stibio, vario, švino, cinko, volframo, aukso, sidabro priemaišų; arsenas žalinga priemaiša. Grynas gyvsidabris gaunamas pirometalurginiu būdu – deginant cinoberį: hgs + o2 ąhg + so2 arba hidrometalurginiu bgyvsidabris reaguoja su visais metalais, net su auksu, sudarydamas lydinius, vadinamus amalgamomis. Amalgama susidaro metalui ištirpus gyvsidabryje. Amalgamacijos procesas naudojamas jau šimtmečius, siekiant išskirti auksą, sidabrą, kitus tauriuosius metalus iš rūdų. Taip pat amalgamomis buvo naudojamos kaip vienas iš būdų dengti dirbinius tauriaisiais metalais, tačiau tai yra labai nuodingas technologinis procesas (pakaitintą sidabruojamą, auksuojamą ar pan. Daiktą reikia palaikyti amalgamoje, vėliau gyvsidabrį išgarinti. Tokiu būdu ant daikto lieka plonas tauriojo metalo sluoksnis). Geležis su gyvsidabriu amalgamų nesudaro, todėl gyvsidabrį galima vežioti geležinėje taroje. Stomatologų naudojamą amalgamągyvsidabris – tai sidabrinis, baltas, sunkusis metalas, chemiškai atsparus, neaktyvus, sunkiai atiduodantis savo elektronus, netirpstantis vandenyje. Jis yra vienintelis metalas, išliekantis skystas kambario ir net žemesnėje temperatūroje. Kai aplinkos temperatūra oc ir daugiau, metalinis gyvsidabris garuoja – virsta gyvsidabrio garais. Jo lydymosi temperatūra labai žema ( -38,87 oc ), o virimo aukšta (357 oc). Gyvsidabris sunkiausias iš visų skysčių ( net kartus sunkesnis už orą, ir 13,6 karto sunkesnis už vandenį ). Jo tankis 13,59 g/cm3 . Tai labai nuodingas ir judrus metalas. Gyvsidabris neišstumia h2 iš rūgščių. Jį nukenksmina sieros ir aliuminio milteliai. Nors gyvsidabris netirpsta vandenyje bet yra jo junginių, kurie gerai tirpsta vandenyje sudarydami labai nuodingus hidratus. Dauguma gyvsidabrio junginių yra kovalentiniai. Gyvsidabrio halidai (išskyrus hgf2) vandeniniuose tirpaluose yra tik silpnai jonizuoti.

  • Chemija Referatas
  • Microsoft Word 1692 KB
  • 2011 m.
  • 4 puslapiai (1030 žodžiai)
  • Mokykla
  • Gyvsidabris referatas
    8 - 3 balsai (-ų)
Gyvsidabris referatas. (2011 m. Liepos 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/gyvsidabris-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 05:10
×