Gyvsidabris skaidrės


Gyvsidabris chemija. Gyvsidabrio naudojimas. Skaidres apie gyvsidabri. Gyvsidabrio panaudojimas. Gyvsidabrio istorija. Apie gyvsidabri. Gyvsidabrio skaidres. Gyvsidabrio oksido elementas. Gyvsidabris chemijoje. Gyvsidabrio oksidas.

Chemijos skaidrės. Gyvsidabris. Istorija. Apsinuodijimas. Kai kurie gyvsidabrio junginiai. Gyvsidabrio chloridai. Gyvsidabrio oksidai. Gyvsidabrio oksido elementas. Gyvsidabrio simbolis.


Cheminis periodinės elementų lentelės elementas, žymimas hg, eilės numeris 8 blizgantis metalas, kambario temperatūroje lakus, skystas. Garuoja temperatūroje, aukštesnėje, nei -38,8 laipsniai c, verda prie +3573 °c. Aukštesnėje temperatūroje garuoja intensyviau, todėl apsinuodijimo galimybė esti didesnė. Geras elektros laidininkas. Jis yra sunkiausias iš visų skysčių. 1 l gyvsidabrio prilygsta 13,59 kg.

Gyvsidabris buvo žinomas senovės kinams ir indams, taip pat buvo rastas egipto kapavietėse, datuojamose 1500 m. Pr. Kr. Kinijoje, indijoje ir tibete buvo manoma, kad gyvsidabrio naudojimas prailgina gyvenimo trukmę, gydo lūžius ir stiprina sveikatą. Pasakojama, kad pirmasis kinijos imperatorius qin shi huang di išprotėjo ir numirė dėl gyvsidabrio piliulių, kurios buvo skirtos pratęsti jo gyvenimą amžinai. Senovės graikai naudojo gyvsidabrį kūno aliejuose, senovės egiptiečiai ir romėnai – kosmetikoje. Taip pat iki 500 m. Pr. Kr. Gyvsidabris buvo naudojamas amalgamose su kitais metalais. Indų žodis rasavātam 'alchemija' pažodžiui reiškia „gyvsidabrio kelias“. Alchemikai dažnai galvodavo, kad gyvsidabris yra pirmoji medžiaga, iš kurios susidarė visi likusieji metalai, ir kad metalus galima išgauti keičiant sieros gyvsidabryje kokybę ir kiekį (taip gryniausiu buvo laikomas auksas).

  • Chemija Skaidrės
  • 2012 m.
  • Aurelija
  • 11 puslapių
  • Chemijos skaidrės
  • MS PowerPoint 306 KB
  • Gyvsidabris skaidrės
    10 - 1 balsai (-ų)
Gyvsidabris skaidrės. (2012 m. Kovo 13 d.). http://www.mokslobaze.lt/gyvsidabris-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 23 d. 19:58