Gyvųjų organizmų cheminė sudėtis konspektas


Gyvųjų organizmų cheminė sudėtis. Neorganinės medžiagos. Gyvųjų organizmų cheminė sudėtis. Cheminiai elementai. Vandens reikšmė organimui. Mikroelementai ląstelėje. Organinės medžiagos gyvuose organizmuose. Angliavandeniai. Baltymai. Lipidai. Nukleorūgštys.


Kalis – skatina druskų išsiskyrimą iš organizmo, svarbus širdies darbui, nervinių impulsų perdavimui, raumenų susitraukinėjimui. Augalams jis reikalingas sėklų daigumui ir derlingumui.

Kalcis – skatina kraujo krešėjimą, svarbus nervų, raumenų, širdies darbui.

Polimeras sudarytas iš daug monomerų(nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių)

Ribozė – įeina į RNR ir ATP RNR, DNR-nukleino rūgštis

Sacharozė (gliukozė + fruktozė) - jos gausu augalų vaisiuose. Augaluose susidaro vykstant fotosintezei

Krakmolas – gausu grūduose, bulvių stiebagumbiuose. Augalai jį saugo plastidėse

Glikogenas – randamas gyvūnų ir grybų ląstelėse. Gausu kepenyse ir raumenyse. Glikogeno molekulėse yra gliukozė, prireikus glikogenas suskaidomas į gliukozę, o esant pertekliui gliukozė susijungia į glikogeną

Žmogaus organizmas neturi fermento celiuliazės, todėl neskaido celiuliozės. Celiuliazę turi gyvūnai mintantys žole

Pirminė – aminorūgštys susijungusios peptidiniais ryšiais sudaro ištisinę grandinę (baltymai įvairūs, nes skiriasi aminorūgščių skaičiumi ir išsidėstymu). Ji lemia kitus lygius.

Baltymo denatūracija – procesas, kai paveikus baltymą aukšta temperatūra, rūgštimi, šarmais ar kitom medžiagom, kurios ardo vandenilines jungtis yra suardoma jo struktūra

Denatūruojant baltymas netenka aktyvumo, ketvirtinis pereina į tretinę, tretinis į antrinę, antrinis į pirminę. Pirminė nesiardo.

Vaškas – sudaro apsauginę dangą (gyvūnų plunksnos ir kailis nuo drėgmės, lapų neleidžia netekti vandens, siera saugo nuo mikroorganizmų)

  • Biologija Konspektas
  • Microsoft Word 53 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (887 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Kamilė
  • Gyvųjų organizmų cheminė sudėtis konspektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Gyvųjų organizmų cheminė sudėtis konspektas . (2017 m. Spalio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/gyvuju-organizmu-chemine-sudetis-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 19:08
×