Gyvulininkystės technologijų praktinis darbas Skaidrės


Gyvulininkystės technologijų praktinis darbas. Gyvulių veisimo pagrindai. Veisimas ir genetika Gyvulių vaisos savybes ir veisimąsi lemia lytinio subrendimo laikas. Augimas ir vystymasis, šių procesų intensyvumas priklauso nuo gyvulio paveldimųjų savybių ir aplinkos sąlygų. Telyčių augimas ir išsivystymas. Gyvūnų kilmės knygos. Kilmės knyga - duomenų visuma apie veislinių gyvulių  kilmę. Gyvulių veisimo būdai. Grynasis veisimas Grynuoju veisimu vadinamas tos pačios veislės gyvulių poravimas. Kryžminimas   Tai toks veisimo būdas. Hibridizacija Skirtingų rūšių gyvulių poravimas vadinamas hibridizacija. Kryžminant skirtingų rūšių. Mulas (kumelės ir asilo palikuonisGyvulių amžiaus nustatymas. Kai nėra kilmes dokumentų, amžių apytikriai galima nustatyti iš ragų ir dantų.


1.2 Augimas ir vystymasis Augimo ir vystymosi procesai glaudžiai susiję tarpusavyje ir vienas kitą papildo. Jaunas organizmas ilgiau negali nei augti nesivystydamas, nei vystytis neaugdamas. Augimas - gyvulio matmenų, masės ir atskirų organų didėjimas. Vystymasis - tai naujų organų ir audinių susidarymas bei visi kokybiniai pakitimai, vykstantys organizme nuo zigotos susidarymo iki gyvulio mirties.

Hibridizacija Skirtingų rūšių gyvulių poravimas vadinamas hibridizacija. Jų palikuonys vadinami hibridais. Hibridai ne visuomet būna vaisingi. Dažniausiai gaunami nevaisingi vyriškosios lyties individai. Hibridai paprastai būna ištvermingi, mažiau reiklūs, gyvybingesni.

Kryžminant skirtingų rūšių gyvulius, ne tik susijungia kryžminamų tėvų savybės, bet ir susidaro nauji organizmai. Hibridais dar gali būti vadinami palikuonys, kilę ne tik iš dviejų rūšių, bet ir iš atskirų veislių ar iš labai gerai atrinktų pagal tam tikrus eksterjero ir produktyvumo požymius skirtingų linijų tėvų.

  • MS PowerPoint 2535 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (425 žodžiai)
  • Sandra
  • Gyvulininkystės technologijų praktinis darbas Skaidrės
    10 - 2 balsai (-ų)
Gyvulininkystės technologijų praktinis darbas Skaidrės. (2016 m. Kovo 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/gyvulininkystes-technologiju-praktinis-darbas-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 08:26
×