Gyvūnų ausies sandara


Gyvūnų ausies sandara Išorinė, vidurinė, vidinė ausis. Ausies sandara Kuom skiriasi nuo žmogaus. Ausies sandara. Ausis dalijama į. Pirmiausiai jos skiriasi forma ir išorinės landos ilgiu. Kuom skiriasi nuo žmogaus? Išorinė ausis. Ausies kaušelį sudaro ausų kremzlė ir oda. Vidurinė ausis. Vidurinę ausį sudaro. Vidinė ausis yra. Membraninį labirintą sudaro - Vestibulinis labirintas jame yra reveptorinis organas susijęs su pusiausvyra. Kaulinį labirintą sudaro - Vestibiulis kaulinio labirinto centre esanti kamera. Šaltiniai.


Ausies sandara; Kuom skiriasi nuo žmogaus?; Išorinė ausis; Vidurinė ausis; Vidinė ausis; Šaltiniai.

Ausis dalijama į 3 dalis:  1. Išorinė ausis.    Ją sudaro ausies kaušelis, ausies kaušelio judinamieji raumenys ir išorinė ausies landa.    2. Vidurinė ausis.    Ją sudaro ausies būgnelis, būgnelio ertmė, klausos kauliukų grandinė ir klausos (Eustachijaus) vamzdis.    3. Vidinė ausis.    Joje yra pusiausvyros ir klausos receptoriai, ši ausies dalis sudaryta iš dviejų – kaulinio ir membraninio (plėvinio) – labirintų.

Pirmiausiai jos skiriasi forma ir išorinės landos ilgiu, o taip pat būgnelio ertmės dydžiu.Dėl savo ausies sandaros šuo gali išgirsti daug kartų platesnio diapazono garsus. Dėl ilgos, pradžioje smingančios žemyn, o po to einančios horizontaliai ausies landos labai sumažėja ventiliacijos galimybės ir sunkiau pasišalina į ją patekę skysčiai. Šuns ausies būgnelis yra beveik nepasiekiamas pažeisti mechaniškai. Dėl išorinės ausies landos gylio temperatūra ir drėgmė ties būgneliu būna pastovi. Gyvūnų ausies kanalas yra daug gilesnis nei žmonių ir sukuria geresnį tunelį garsui pernešti į ausies būgnelį.

Ausies kaušelį sudaro ausų kremzlė ir oda, kuri suteikia lankstumo ir elastingumo. Ausinė kremzlė distaliai išplinta į kūgio formą, yra padengtą oda iš abiejų pusių. Proksimaliai aurikulinė kremzlė susisukusi į piltuvo formą, vadinamą išorinės ausies landa.

  • MS PowerPoint 1763 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (707 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laura
  • Gyvūnų ausies sandara
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Gyvūnų ausies sandara. (2020 m. Gegužės 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/gyvunu-ausies-sandara.html Peržiūrėta 2021 m. Birželio 14 d. 09:11
×
43 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo