Gyvūnų spindulinė liga


Medicinos skaidrės. Gyvūnų spindulinė liga. Darbo objektas. Darbo tikslas. Uždaviniai. Temos aktualumas. Jonizuojančioji spinduliuotė. Jonizuojančiosios spinduliuotės biologinis poveikis. Spinduliniai efektai. Remiantis preliminariais eksperimentų duomenimis daromos prielaidos, kad mažos radiacijos dozės. Įvairių faktorių įtaka spindulinių efektų charakteristikai. Gyvūnų spindulinė liga. Ūmi spindulinė liga. Ūmios spindulinės ligos periodai. Ūmios spindulinės ligos laipsniai. Radiaciniai sindromai. Lėtinė spindulinė liga. Išvados.


Norint perprasti neigamą radiacijos poveikį žmogui, reikia pradėti nuo gyvūnų, todėl visi bandymai yra atliekami su laboratoriniais gyvūnais, nes su žmonėmis eksperimentuoti tiesiog nehumaniška.

Šio darbo tikslas apibendriti literatūros šaltinių duomenis apie bendrą jonizuojančiosios spinduliuotės charakteristiką, jos poveikį gyvąjam organizmui, spindulinės ligos formavimosi ypatumus ir formas, suformuluoti prevencinio pobūdžio rekomendacijos, tai yra analizuoti gyvūnų ir jonizuojančiosios spinduliuotės santykį.

Aptarti jonizuojančiosios spinduliuotės savybes bei biologinį poveikį; Aprašyti spindulinius pažeidimus ir faktorius, įtakojančius jų dydį; Aptarti gyvūnų spindulinės ligos aspektus ir padarinius; Pateikti rekomendacijas spindulinės ligos diagnozavimo, gydymo klausimais.

Šiuo darbu bandoma pažvelgti į spindulinės ligos problemą kaip į pavojingą, nuolat šalia egzistuojantį, bet mažai suprantamą reiškinį. Visada technologiniu požiūriu tobulėjančiai visuomenei ateityje jonizuojančioji spinduliuotė kels vis daugiau problemų. Tuo labiau, kad šalia egzistuoja ne vienas pavojingą spinduliuotę skleidžiantis šaltinis – pradedant rengeno aparatais ir baigiant atominėm elektrinėm, kurių yra ne tik Lietuvoje, bet ir kaimyninėse šalyse.

Tai  ir  dalelių, kurias skleidžia radioaktyviosios medžiagos ir elektromagnetinių bangų (gama ir rentgeno spindulių) srautas. Apšvita gali būti: Išorinė Vidinė.

Pagal pažeidimų pasireiškimo tikimybę jie gali būti: Determinuotieji (nulemtieji) efektai Stochastiniai (atsitiktiniai) efektai.

Pagal pasireiškimo laiką jie gali būti: Atsirandantys apšvitos metu ar greitai po jos. Tolimesnės pasekmės, pasireiškiančios po kelių mėnesių ar net dešimčių metų.

  • Medicina Skaidrės
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • Gabija
  • 34 puslapiai (1187 žodžiai)
  • Medicinos skaidrės
  • MS PowerPoint 1101 KB
  • Gyvūnų spindulinė liga
    10 - 10 balsai (-ų)
Gyvūnų spindulinė liga. (2015 m. Gegužės 17 d.). http://www.mokslobaze.lt/gyvunu-spinduline-liga.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 09:15