Gyvūnų vaidmuo antrojo pasaulinio karo metais


Gyvūnų vaidmuo antrojo pasaulinio karo metais. Antrasis pasaulinis karas. Karo metais gyvūnai buvo naudojami kariniuose veiksmuose. Dar vieni naminiai gyvūnėliai naudoti karo reikmėms buvo katės. Šie keturkojai pasitelkti. Kita užduotis tekusi šunims karo metais – sprogmenų nešiojimas. Siekiant susigrąžinti savo agentus iš priešo teritorijos. Literatūros ir šaltinių sąrašas.


Antrasis pasaulinis karas, vykęs 1939 – 1945 metais, laikomas vienu didžiausių ir kruviniausių konfliktų žmonių istorijoje. Pasaulio valstybės susiskirstę į du priešininkų blokus kovojo ne vien atvirose kovose, tačiau konkuravo ir ekonomikos, mokslo, išradimų srityse. XX amžiaus pirmoji pusė laikoma didžiausios pažangos laikmečiu ir esminiu lūžiu technikos gamybos srityje, kadangi kaip tik šiuo laikotarpiu, vykstant karui, buvo gausiai investuojama į išradimų sritį. Žmonės manė, jog tik naujovės ir priešų žinių trūkumas apie jas, padės laimėti karą. Mokslininkai kūrė ir atliko įvairius bandymus, į savo veiklą įtraukdami ir gyvūnus. Nuo seno gyvūnai įsitraukę į daugelį žmonių gyvenimo sričių, tokių kaip žemdirbystė, medžioklė ar religija, neaplenkė ir šio srities – karo. Kruvino konflikto metai buvo itin sunkūs ir žiaurūs gyvūnams, kadangi dėl karinių veiksmų jie netekdavo šeimininkų, namų, maisto šaltinių, negana to, buvo išnaudojami ir paaukojami karo reikmėms sirtuose darbuose. Taigi, šiame rašto darbe pristatysiu gyvūnų vaidmenį Antrojo pasaulinio karo metais.

Karo metais gyvūnai buvo naudojami kariniuose veiksmuose, siekiant pranokti priešininkus, padaryti jiems kuo didesnę žalą ir neišnaudoti daug resursų kovoje. Buvo tikimasi užklupti priešus netikėtomis taktikomis arba ginklais, kur ir atliko savo vaidmenis gyvūnai, galbūt patys to ir nesuprasdami. Šioje srityje plačiausiai ir dažniausiai naudojami gyvūnai buvo namuose auginami keturkojai, kadangi šie lengviausiai pasiduodavo dresūrai.

Šunys buvo vieni tų gyvūnų, kurie tikdavo daugeliui skirtingų užduočių. Jungtinėms Amerikos valstijoms įsitraukus į karą prasidėjo mobilizacija, kuri įtraukė ne tik vyrus, tačiau ir šunis. Tam buvo skirta pilietinė organizacija, vadinama „Šunys gynybai“, kuri skelbė žinią ir paimdavo iš šeimų atiduodamus keturkojus augintinius į kariuomenę. Patriotų šalis Amerika kariuomenėje sulaukė daugiau nei 50000 atiduotų šunų. Čia jie buvo pasitikti gerai: kiekvienam keturkojui buvo užvedama individuali byla su jo duomenimis. Kiekvienas kareivis buvo griežtai tikrinamas daktarų, o gyvūnas – veterinarų, kurie griežtumu neatsiliko. Patvirtinus šuns tinkamumą karinei tarnybai, jis buvo dresuojamas. Kaip ir žmonėms, šunims buvo skirstomos užduotys, kadangi ne visi gyvūnai vienodai reagavo į gautus darbus. Vieniems teko ieškoti sprogmenų, kitiems sprogmenis nešioti, pranešti žinutes, saugoti telefono laidus, aptikti pasalas, ieškoti sužeistųjų ir dar daugybė kitų darbų.

Su šunimis nebuvo lengva. Kildavo gausybė nesklandumų pasalų operacijose, kuomet buvo reikalinga ypatinga tyla, o gyvūnai pradėdavo loti ar urgzti. Šios problemos ėmėsi spręsti karininkai, net nesvarstydami galimybės iš misijų pašalinti gyvūnus, kadangi jie buvo nepaneigiamai naudingi. Šunys buvo specialiai dresuojami, jog jiems išleidus kokį nors garsą, kareiviai smarkiau patraukdavo apynasrius. Taip šunys išmoko netriukšmauti, o apie nuspėjamus pavojus pranešti pakeliama letena ar reikiama kryptimi pasukdami nosį. Išmokius dresūros kildavo mažiau problemų ir šunys padėdavo susekti snaiperius, bėglius, priešų karius ir ieškodavo ginklų talpyklų. Gyvūnai tyliai sekdavo priešą, o tada pranešdavo prižiūrėtojui arba atakuodavo patys.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (2990 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vygandas
  • Gyvūnų vaidmuo antrojo pasaulinio karo metais
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Gyvūnų vaidmuo antrojo pasaulinio karo metais. (2017 m. Lapkričio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/gyvunu-vaidmuo-antrojo-pasaulinio-karo-metais.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 00:04
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo