Gyvybė galaktikoje


Saules sistema. Saule. Gyvybės teorija. Merkurijus. Gyvybės teorija. Venera. Gyvybės teorija. Žemė. Marsas. Gyvybės teorija. Jupiteris. Gyvybės teorija. Saturnas. Gyvybės teorija. Uranas. Gyvybės teorija. Neptūnas. Gyvybės teorija. Plutonas. Gyvybės teorija. Mėnulis. Gyvybės teorija. Žodynėlis. Užduotys.


Karščiausia planeta nėra arčiausiai Saulės. Plutonas yra mažesnis už JAV. Asteroidų laukai nepavojingi erdvėlaiviams. Saulės sistemoje vulkanai spjaudosi ne vien lava. Jie gali spjaudytis vandeniu, dujomis arba dulkėmis. Saulės sistemos pakraštys yra nesuvokiamai toli nuo Plutono. Po Plutono yra dar 4 už jį patį mažesnės planetos. Žemėje aptinkama uolienų iš Marso. Net patys mažiausi dangaus kūnai gali turėti palydovus, pvz. asteroidai. Mes gyvename Saulės *atmosferoje. Kosmose yra erzinanti tyla.

Marsas – 4 planeta nuo saulės. Iš žemės matoma plika akimi kaip ryški rausvos spalvos žvaigždė. Planetos pavadinimas yra kilęs nuo romėnų karo dievo Marso. Marsas turi du palydovus – Fobą ir Deimą. Kai kurie mokslininkai mano, kad šioje planetoje gyvavo gyvybė, bet dėl pasikeitusių sąlygų ji išnyko. Paros trukmė Marse yra tik pusvalandžiu ilgesnė, nei para Žemėje (24:37 h). Marse, kaip ir Žemėje, keičiasi metų laikai. Marse yra nuo +17ºC iki -125ºC.

Jupiteris – 5 planeta nuo Saulės. Turi daugiau žiedų už Saturną, bet jie nėra labai ryškūs. Nuotolis tarp Saulės ir Jupiterio kinta nuo 740 mln. iki 816 mln. km. Saulę apskrieja per ~12 Žemės metų. Visos Saulės sistemos planetos galėtų tilpti Jupiteryje. Jupiteryje vėjo greitis siekia iki 180 m/s.

  • MS PowerPoint 11418 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 40 puslapių (916 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Em.j
  • Gyvybė galaktikoje
    10 - 10 balsai (-ų)
Gyvybė galaktikoje . (2017 m. Gruodžio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/gyvybe-galaktikoje.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 18 d. 17:41
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!