Gyvybės draudimas ir pensijų kaupimas


Įvadas. Gyvybės draudimo raida. Gyvybės draudimo veiklos ištakos. Gyvybės draudimo samprata. Gyvybės draudimo skirstymas Lietuvoje. Pensijų raida. Pensijų sistemos raida. Lietuvos pensijos sistema. Lietuvos pensijų kaupimo sistemos bruožai. Išvados. Literatūra.

Darbo aktualumas: Po paskutinių 2013-aisiais balandžo - lapkričio mėnesiais vykusių Lietuvos pensijų reformų, paskutiniu metu, gan didelis dėmesys buvo sutelktas šios veiklos plėtrai ir teisiniam reguliavimui. Todėl to, kad šios srities reikšmingumas pasireiškia trimis funkcijomis: socialine, ekonomine ir politine. Tai yra ypač aktualu, mūsų valstybei, kuri šiuo metu išgyvena ne pačius geriausius laikus, tiek ekonomiškai, tiek socialiai.

Kadangi mūsų šalyje yra gan kebli demografinė padėtis, vis didėja pensijinio amžiaus žmonių, dirbančiųjų amžius mažėja, taip pat jaunoji darbo jėga išvyksta į svečias šalis, susiduriame su aktualiu klausimu, kaip išlaikyti gerą socialinę tarp pensijų gavėjų ir mokėtojų. Taigi problema manyčiau yra labai aktuali, nes šitokia šalies padėtis vis lemia ekonominį blogėjimą, nes lėšų pensijoms reikia vis daugiau, o tų asmenų kurie galėtų jas uždirbti vis mažiau.

Darbo objektas: Gyvybės draudimas ir pensijų kaupimas.

Darbo tikslas: Išnagrinėti draudimo ir pensijų kaupimo veiklos teisinius bei socialinius aspektus.

Darbo uždaviniai:

1.Išsiaiškinti gyvybės draudimo ir pensijų kaupimo raidą, išsiaiškinti sąvokų sampratas, teisinį reglamentavimą.

2.Pateikti pagrindinius šių veiklų panašumus ir skirtumus.

  • Microsoft Word 48 KB
  • 2014 m.
  • 23 puslapiai (6265 žodžiai)
  • Kolegija
  • Td
  • Gyvybės draudimas ir pensijų kaupimas
    10 - 4 balsai (-ų)
Gyvybės draudimas ir pensijų kaupimas. (2014 m. Vasario 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/gyvybes-draudimas-ir-pensiju-kaupimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 04:09
×