Gyvybės draudimo įmonių analizė


Įvadas. Gyvybės draudimo teoriniai aspektai. Gyvybės draudimo samprata ir skirstymas. Gyvybės draudimo nauda draudėjui. Gyvybės draudimo produktai. Sudarytos gyvybės draudimo sutartys. Gyvybės draudimo išmokos. Gyvybės draudimo įmonių veiklos. Gyvybės draudimo įmonių produktų analizė. Įmonių lyginamoji analizė. Individualus kaupiamasis gyvybės draudimas. Individualus investicinis gyvybės draudimas. Išvados. Literatūra. Priedai.

Gyvybės draudimas kasmet vis sparčiau plinta visame pasaulyje. Lietuvoje gyvybės draudimo rinka yra gana jauna ir sparčiai besivystanti. Ji turi daug perspektyvų plėstis. Gyvybės draudimas visuomenėje įgauna vis didesnę reikšmę ir žmonės į gyvybės draudimą pradeda žiūrėti ne tik kaip į galimybę apsaugoti save, bet ir kaip į galimybę sukaupti daugiau pinigų sau ar savo šeimos nariui. Laikui bėgant draudimas praranda savo tikrąją esmę.

Besiplečiant gyvybės draudimo rinkai atsiranda ir daugiau gyvybės draudimu užsiimančių įmonių. Šiuo metu Lietuvoje vykdo savo veiklą net 10 gyvybės draudimo įmonių. Norėdamos gauti kuo didesnį pelną ir labiau įtikti vartotojui jos siūlo įvairius gyvybės draudimo produktus, rūšis ir papildomas draudimo apsaugas. Gyvybės draudimo įmonės nėra vienodos ir jos siūlo skirtingas gyvybės draudimo rūšis ar produktus. Draudėjas pagal savo norus ir poreikius gali išsirinkti jam tinkamiausią variantą. Tačiau draudėjui yra sunku susirasti visas gyvybės draudimo įmones, kurios vykdo žmogui reikiamą draudimo rūšį ir išsirinkti tinkamiausią, kuri siūlo palankiausias gyvybės draudimo sąlygas ir įvykus nelaimingam atsitikimui išmokės didžiausią išmoką ar sutarties pabaigoje bus sukaupta didžiausia pinigų suma.

Darbo problema – Didėjant konkurencijai tarp įmonių, siūloma vis daugiau įvairių gyvybės draudimo produktų. Draudėjui darosi sunkiau išsirinkti tinkamą gyvybės draudimo produktą.

Darbo objektas - Gyvybės draudimo įmonės.

Darbo tikslas – Aprašyti gyvybės draudimo produktus ir atlikti gyvybės draudimo įmonių pardavimo analizę.

Įvardinti gyvybės draudimo grupes ir rūšis, bei jas aprašyti;

Aprašyti gyvybės draudimo įmonių pardavimo apimtis;

Pateikti gyvybės draudimo įmonių duomenis apie išmokėtas žalas;

Išanalizuoti gyvybės draudimo įmonių siūlomų produktų sąlygas.

Analizės metodas, kuriuo remiantis buvo analizuojami literatūros šaltiniai: mokomosios knygos, moksliniai straipsniai bei pranešimai;

Lyginimo metodas taikytas analizuojant skirtingų autorių mintis ir gyvybės draudimo pardavimo bei išmokėtų žalų apimtis;

Taigi galima teigti, kad gyvybės draudimo sąvoka nepasikeitė nuo pirmojo apibrėžimo, kuris buvo sudarytas 1979 metais. Tik šiomis dienomis jis yra kur kas plačiau apibrėžiamas. Kapitalo reikšmė sąvokoje taip ir išliko, tačiau nebėra akcentuojama, jog gyvybės draudimas yra ilgalaikis. Aiškiausią apibrėžimą pateikia užsienio autoriai Knoppers ir Joly (2004 m.). Jie akcentuoja, kad gyvybės draudimas yra privatus kontraktas tarp apdraustojo ir tarp draudiko. Jo pagrindinis vaidmuo yra aprūpinti pajamų saugumu naudos gavėją apdraustojo mirties atveju. Nors ši gyvybės draudimo samprata labai mažai skiriasi nuo kitų, bet asmuo iškart gali suprasti tarp ko sudaroma sutartis ir kokia jam iš to nauda.

Svarbu paminėti kaip yra skirstomas gyvybės draudimas. Pagal Lietuvos Respublikos draudimo įstatymą, 7 straipsnį (2003 m.) yra išskiriamos tokios jo grupės:

R. Vaitkunskienė (2009 m. p.63,64) šioje grupėje išskiria tokias draudimo rūšis:

Ši grupė apima gyvybės draudimo rūšis kai draudimo išmoka yra mokama sutuoktuvių ar vaiko gimimo atvejais.

Gyvybės draudimas, susijęs su investiciniais fondais (toliau – investicinis gyvybės draudimas).

Taip pat ir čia R. Vaitkunskienė (2009 m. p.64) aprašo gyvybės draudimo rūšį. Šioje grupėje yra išskiriama tokia rūšis, kai steigiama narių draugija, kuri siekia bendrai kapitalizuoti narių įnašus. Vėliau tokiu būdu sukauptas turtas yra paskirstomas išgyvenusiems nariams ar mirusių narių naudos gavėjams. Sukauptas kapitalas atitenka nariui (nariams), išgyvenusiam iki draudimo sutartyje nustatyto termino ar įvykio arba tiesiog ilgiausiai išgyvenusiam nariui ar jų grupei.

Gyvybės draudime yra išskiriamos kelios grupės bei jų rūšys, skirtingiems gyvenimo atvejams bei laikotarpiams. Tačiau pagrindinė jų funkcija, kaip teigė draudimo brokerių bendrovė yra išmoka mirties atveju.

  • Microsoft Word 58 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 29 puslapiai (7514 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aleksandra
  • Gyvybės draudimo įmonių analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Gyvybės draudimo įmonių analizė. (2016 m. Sausio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/gyvybes-draudimo-imoniu-analize.html Peržiūrėta 2019 m. Spalio 22 d. 06:17
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema