Gyvybės draudimo paslaugų pardavimai Lietuvoje


Įvadas. Gyvybės draudimo nauda. Gyvybės draudimo ypatumai. Gyvybės draudimo investavimo rizika. Lietuvos gyvybės draudimo įmonių veikla. Gyvybės draudimo rūšys. Grynasis gyvybės rizikos draudimas. Grynasis kapitalo kaupiamasis draudimas. Mišrusis gyvybės draudimas. Išvados. Literatūra.

Mano darbo objektas – gyvybės draudimo paslaugų pardavimai Lietuvoje. Problema, kurią reikia analizuoti – tai kad žmonės nėra pakankamai informuoti apie draudimo kompanijas Lietuvoje, teikiančias gyvybės draudimo paslaugas, nevisiškai susipažinę bei suvokia gyvybės draudimo naudą bei reikalingumą, nepasitiki mažai žinomomis draudimo kompanijomis. Todėl daugelis Lietuvoje gyvenančių žmonių nesiryžta draustis savo ar savo artimo gyvybę.

Darbo tyrimo metodai: Darbas atliekamas naudojantis literatūra, straipsniais ir patikimiausiais internetiniais tinklapiais, kuriuose pateikiama informacija apie gyvybės draudimo sampratą, gyvybės draudimo paslaugas, jų naudą, rūšis bei Lietuvoje veikiančias draudimo kompanijas.

Kadangi kaip jau visi suvokiame jog žmogaus gyvybė stovi aukščiausioje pakopoje žmogaus gyvenime ir ji nėra įkainojama, todėl jau nuo pat atsiradimo pradžios draudimo veikla rizikoms, susijusioms su asmens gyvybe, sveikata skyrė labai didelį dėmesį. Buvo sukurta ir panaudota įvairių draudimo rūšių, kurios padarė žmonių gyvenimą saugesnį ir laimingesnį.

Pagrindiniai veiksniai, kurie turėtų skatinti žmones drausti savo ar savo artimo gyvybę:

Tai gera išeitis tiems žmonėms, kurie neturi nuolatinių pajamų arba moka minimalius socialinio draudimo mokesčius, todėl turės nepakankamas pajamas išėję į pensiją ar invalidumo atveju. Toks žmogus, pavyzdžiui, gali sutaupyti lėšų senatvei, mokėdamas draudimo įmokas.

Gyvybės draudimas gali būti skirtas visam gyvenimui - kuo ilgiau žmogus jį turės, tuo didesnė taps jo vertė.

Draudimo suma yra išmokama ne tik mirties dėl nelaimingo atsitikimo atveju, bet ir tuomet, kai draudėją ištinka natūrali mirtis - naudos gavėjai galės investuoti į šeimos verslą ar vaikų studijas.

Gyvybės draudimas svarbus tiems, kurie nenorėtų tapti našta savo artimiesiems, pavyzdžiui, jei dėl netikėtos nelaimės iš dalies arba visiškai prarastų darbingumą arba sutriktų sveikata - pasirinkę gyvybės draudimą su papildoma apsauga, net ir tapę nedarbingais jie galės materialiai pasirūpinti savimi ir sau būtina slauga.

Darbdavys, apdraudęs savo įmonės darbuotojų gyvybę, įrodys, kad jis vertina savo pavaldinius ir rūpinasi jų fizine bei materialine gerove.

Gyvybės draudimas yra lankstus ir įperkamas draudimo produktas, kuris gali būti pritaikomas individualiems kliento poreikiams. Gyvybės draudimo sutartis visuomet gali būti koreguojama: susiklosčius nepalankiai finansinei situacijai, galima laikinai sustabdyti periodinių įmokų mokėjimą, draudimo sutartį su įmokomis pakeisti į jau apmokėtą draudimo sutartį arba ją visai nutraukti ir atsiimti jau sukauptas įmokas, jei tai bus neišvengiama.  

Gyvybės draudimo sutartys yra sudaromos raštu. Joje dalyvaujantys asmenys: draudikas ( įmonė, vykdanti draudimo, taip pat su draudimu susijusią veiklą ir įsipareigojanti draudėjui draudimo sutartyje numatytų draudiminių įvykių atvejais mokėti draudimo išmokas) ir draudėjas ( poliso savininkas, fizinis ar juridinis asmuo, kuris pasirašo sutartį, moka mėnesines įmokas ir pasirenka paveldėtojus, apdraustąjį, t.y. asmenį, kurio mirtis yra apdrausta draudimo polisu) arba apdraustasis ( naudos gavėjas, fizinis ar juridinis asmuo, kuris gaus sutartimi nustatytą išmoką). Draudėjas ir apdraustasis gali būti vienas asmuo. Draudėjas prieš sudarant sutartį gali pateikti pageidavimus draudikui dėl draudimo sumos dydžio, draudimo išmokų skaičiaus bei jų mokėjimo pradžios, naudos gavėjų, paveldėtojų bei kitų sutarties sąlygų. Draudikas savo ruožtu įvertina draudėjo amžių, lytį, profesiją, gyvenamą vietą, gyvenimo sąlygas bei sveikatos būklę.

Gyvybės draudimo sutartys yra ilgalaikės ir dažniausiai sudaromos dešimčiai ar daugiau metų.

Kai pasikeičia draudėjo pavardė ( vedus ar ištekėjus);

Draudiminiais įvykiais laikytinus įvykius numato draudėjo bei draudiko pasirašyta gyvybės draudimo sutartis.

Gyvybės draudimo kompanijos siūlo su gyvybės draudimu susijusius taupymo produktus. Dalis jūsų investicijos yra panaudota pačiam gyvybės draudimui, o likusi dalis paliekama investicijoms.

  • Microsoft Word 47 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 28 puslapiai (7366 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aleksandra
  • Gyvybės draudimo paslaugų pardavimai Lietuvoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Gyvybės draudimo paslaugų pardavimai Lietuvoje. (2016 m. Sausio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/gyvybes-draudimo-paslaugu-pardavimai-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Rugpjūčio 14 d. 22:10
×