Gyvybės egzistencijos lygmenys skaidrės


Gyvybės egzistencijos lygmenys. Gyvybės egzistencijos lygmenys. Virusai – neląsteliniai organizmai. Oranizmai. Gyvybės egzistencijos lygmenys. Ląstelė – struktūrinis organizmų vienetas. Augalinė ląstelė. Gyvūninė ląstelė. Vienalčsčiai prokariotinia organizmai. Bakterijos. Ląstelių specializacijos rezultatas - Audiniai. Raumeninis audinys. Nervinis audinys. Epitelinis audinys. Jungiamasis audinys. Populiacija. Bendrijos ir jų kaita. Ekosistema. Gyvenimas dykumoje. Drėgnieji atogražų miškai. Biosfera.


VIRUSAI – tai cheminės medziagos dariniai, užkrečiantys gyvas ląsteles. Virusai nėra ląstelės ir neturi organoidų, todėl yra laikomi neląsteline gyvybės forma. Virusai būna įvairių formų – nuo rutulio iki lazdelės pavidalo. Kai kurie virusai turi uodegėlę ir galvutę. Visi virusai yra sudaryti iš baltymo dangalo, kuris dengia viduje esančią nukleorūgštį DNR arba RNR.

Organizmai yra ląstelinia ir neląateliniai. Ląsteliniai skirstomi į prokariotus ir eukariotus. Eukariotai skirstomi į vienaląsčius ir daugialąsčius.

Ląstelės yra augalinės ir gyvūninės. Jos yra sudarytos iš: 1. Sienelės 2. Plazminės membranos 3. Citoplazmos 4. Branduolio 5. Ribosomos 6. Endoplazminio tinklo 7. Goldžio komplekso 8. Lizosomos 9. Mitochondrijos 10. Chloroplasto 11. Vakuolės.

Gyvūninė ląstelė neturi : sienelės, goldžio komplekso, chloroplasto ir vakuolės.

Pagal ląstelės sanadrą visi gyvi organizmai yra skirstomi į dvi grupes tai yra : Prokariotus ir Eukariotus. Eukariotinės ląstelės turi branduolį ir visus ląsteliai būdingus organoidus. Prie eukariotų yra priskiriami visi protistai. Prokariotinės ląstelės neturi branduolio ir daugelio organoidų, tokų kaip : mitochondrijos, chloroplasto, endopalzminio tinklo ir goldžio komplekso. Prie prokariotų prsikiriamos bakterijos ir cianobakterijos.

Populiacija veikia įvairūs ekologiniai veiksnia, jie skirstomi į : abejotinius, bijotinius ir antrapogetinius. Abejotiniai – tai negyvosios aplinkos veiksnia, pvz. Temperatūra, šviesa, slėgis. Bijotiniai – tai gyvųjų organizmų tarpusavio santykiai. Antrapogeniniai – tai žmogaus sukelti veiksniai, pvz.demografinis sprogimas, staigus populiacijos individų pagausėjimas, kai populiacijos dydis būna didelis. Kiekviena populiacija prisitaikiusi prie savo aplinkos užima tam tikrą ekologinę nišą.

  • MS PowerPoint 226 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (755 žodžiai)
  • Mokykla
  • Sandra
  • Gyvybės egzistencijos lygmenys skaidrės
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Gyvybės egzistencijos lygmenys skaidrės. (2015 m. Kovo 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/gyvybes-egzistencijos-lygmenys-skaidres.html Peržiūrėta 2021 m. Birželio 14 d. 09:14
×
43 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo