Gyvybės įvairovė


Gyvybės įvairovė. Gyvas ar. ? Gyvybės požymiai. Taigi apibendrinant. Organizmų grupavimas. Gyvūnai ir augalai. Nei augalai, nei gyvūnai. Taigi apibendrinant. Stuburiniai gyvūnai. Šiltakraujai ar šaltakraujai? Stuburinių gyvūnų grupės. Taigi apibendrinant. Bestuburiai gyvūnai. Bestuburių grupavimas. Nariotakojai dar skirstomi į. Taigi apibendrinant. Žaliasis augalų pasaulis. Žiedinio augalo dalys. Augalų grupės. Taigi apibendrinant. Panašumai ir skirtumai. Taigi apibendrinant.

Kaip žinome Mėnulyje viskas negyva, o Žemėje gyvybė aplink mus tiesiog knibžda. Tačiau kaip nustatyti, kas gyvas, o kas negyvas?

Ar juda? 2. Ar maitinasi? 3. Ar kvėpuoja? 4. Ar šalina atliekas? 5. Ar gali augti? 6. Ar gali susilaukti palikuonių? 7. Ar jaučia aplinką?

Visi gyvi objektai vadinami organizmais. Jie turi 7 gyvybės požymius : juda, maitinasi, kvėpuoja, šalina atliekas, junta, gali augti, daugintis. Negyvi objektai neturi visų gyvybės požymių.

Žemėje gyvena daug įvairių gyvųjų organizmų. Kad būtų paprasčiau ir suprantamiau, mokslininkai juos skirsto į grupes- GRUPUOJA.

Nemažai organizmų nepriskiriami nei prie gyvūnų, nei prie augalų. Mažiausi gyvieji organizmai vadinami MIKROORGANIZMAIS. Dar viena nemaža organizmų grupė – GRYBAI.

Organizmai skirstomi į keturias pagrindines grupes : gyvūnų, augalų, mikroorganizmų ir grybų. Gyvūnų grupė dalijama dar smulkiau. Kaulinius griaučius turintys gyvūnai vadinami stuburiniais, neturintys – bestuburiais ( plačiau apie tai kitoje temoje).

Šiltakraujai : žinduoliai ir paukščiai. ( Jų kūno temperatūra pastovi) Šaltakraujai : žuvys, varliagyviai, ropliai. ( Jų kūno temperatūra priklauso nuo aplinkos).

Žinduoliai: veda gyvus jauniklius, dauguma turi kailį, prakaituoja, šiltakraujai, motinos kūne gaminasi pienas, kuriuo ji maitina jauniklį.

Paukščiai : deda kiaušinius kietu lukštu, turi snapą, plunksnas ir sparnus, dauguma skraido, šiltakraujai.

  • Biologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 4115 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 26 puslapiai (680 žodžiai)
  • Eimantas
  • Gyvybės įvairovė
    10 - 6 balsai (-ų)
Gyvybės įvairovė. (2015 m. Gegužės 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/gyvybes-ivairove.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 05:50
×