Gyvybės rizikos draudimo lyginamoji analizė UAB „Bonum publikum“ ir UAB „Mandatum life“


Įvadas. Trumpa darbo istorija ir vygdymo veikla. Uab „Bonum publikum“. Uab „Mandatum Life“. Draudimo bendrovių visų teikiamų draudimo rūšių sugretinimas. Aprašomos draudimo rūšies teorinis apibūdinimas. Draudimo rūšių taisyklių pagrindinių skyrių išvardijimas. Draudimo objektai. Draudžiamieji ir nedraudžiamieji įvykiai. Draudimo įmokos, jų skaičiavimas bei mokėjimo periodiškumas. Draudimo įmokų skaičiuokės su įmokų skaičiavimo pavyzdžiais. Draudimo išmokos ir jų išmokėjimo tvarka. Pagrindinių terminų žodynas. Išvados ir rekomendacijos, dėl draudimo bendrovės pasirinkimo. Literatūros šaltiniai. Draudimo rūšys. Gyvybės rizikos draudimo taisyklių pagrindiniai skyriai. Draudžiamieji įvykiai. Nedraudžiamieji įvykiai. „Bonum publikum“ gyvybės rizikos draudimo skaičiuoklė. Skaičiuoklės rezultatai. „Mandatum Life“ gyvybės rizikos draudimo skaičiuoklė su rezultatu.

Temos aktualumas. Draudimas – tai ir rizikos valdymo priemonė, naudojama saugantis nuo galimų finansinių nuostolių ar kitų galimų neigiamų padarinių, atsirandančių dėl draudiminio įvykio. Kadangi gyvybės draudimas būna labai įvairus, todėl prieš pasirenkant tam tikrą jo reikia išanalizuoti visus savo poreikius: kiek išleidžiate per mėnesį, ar esate pasiėmęs paskolą, kokią sumą galite skirti draudimui ir pan. Svarbu tiksliai žinoti, koks jūsų tikslas: šeimos finansinė apsauga ar kaupimas. Taip pat reikia išanalizuoti papildomas sąlygas: sutarties mokesčius, įvairias kitas galimybes. Norint rasti priimtiniausią varijantą, reikia išanalizuoti visas galimas draudimo įmones.

Darbo objektas - UAB „Bonum publikum“ ir UAB „Mandatum Life“ draudimo įmonės.

Darbo tikslas. Išanalizuoti UAB „Bonum publikum“ ir UAB „Mandatum Life“ gyvybės rizikos draudimus.

Darbo uždaviniai:

Palyginti UAB „Bonum publikum“ ir UAB „Mandatum Life“ draudimo įmones.

UAB „Bonum publikum“ ir UAB „Mandatum Life“ draudimo įmonės orientuojasi labiau į gyvybės draudimus.

Šiame savarankiškame darbe, bus labiausiai orientuotasi į gyvybės rizikos draudimą.

Apsidraudus šiuo draudimu galima pasirinkti laiko tarpą, kuriam norima apsidrausti bei draudimo išmoką, kurią nelaimės atveju gaus apsidraudusiojo artimieji.

DRAUDIMO RŪŠIŲ TAISYKLIŲ PAGRINDINIŲ SKYRIŲ IŠVARDIJIMAS

Norėdami įsitikinti kokį gyvybės rizikos draudimą priimtiniausia pasirinkti reikia kruopščiai perskaityti šios rūšies taisykles.

Šaltinis: sudaryta autorės pagal UAB „Bonum publikum“ ir UAB „Mandatum Life“ draudimo įmonių gyvybės rizikos draudimo taisyklės.

Draudžiantis svarbu žinoti, kokie įvykiai yra draudžiamieji o kokie ne, vienos draudimo įmonės gali priskaityti tam tikra įvyki kaip draudžiamąjį, o kitos kaip nedraudžiamąjį, todėl svarbu įsiskaityti į taisykles.

Taigi, iš lentelių galime teigti, jog, draudžiamieji įvykiai yra tokie patys, o nedraudžiamieji įvykiai skiriasi tik tuo, kad „Bonum publikum“ teigia, jog asmenys, kurie yra pripažinti kaltais dėl apdraustojo mirties, neturi teisės į draudimo išmoką ir draudimo išmoka jiems nemokama, „Mandatum Life“ apie tai nėra užsiminta. Taigi, norint apsidrausti, nuo artimųjų tyčinio nužudymo būtų saugiau pasirinkti „Bonum publikum“ draudimą. O šiaip žiūrint aplamai, draudžiamieji ir nedraudžiamieji įvykiai beveik nesiskiria.

Draudimo įmokos aprašomos draudimo įmonių taisyklėse (1 priedas, 2 priedas). Draudimo įmokas galima mokėti – kas metus, kas pusmetį, kas ketvirtį metų. Galima patiems pasirinkti kuriam laikui ir kokia suma apsidrausti.

Norint apskaičiuoti įmokų sumas, yra pasitelkiamos skaičiuoklės, kurias galima rasti kiekvienoje draudimo įmokės svetainėje ar apsilankius toje pačioje įmonėje. Skaičiuoklių pagalba, galima nustatyti, kokio dydžio ir kiek bus įmokėta pinigų per tam tikrą laikotarpį.

Iš lentelių galime teigti, kad skaičiuoklės abiejų draudimo įmonių beveik tokios pat, tačiau „mandatum Life“ skaičiuoklėje yra paminėtos papildomos skiltys: mirtis dėl nelaimingo atsitikimo, kritinės ligos (išplėstinis sąrašas), traumos dėl nelaimingo atsitikimo, neįgalumas dėl nelaimingo atsitikimo. Jei klientas norėtų apsidrausti nuo papildomų nelaimių jis palidomai dar galėtu pasirinkti ir papildomą draudiminę apsauga, ji taip pat draudžiama tam tikra suma.

  • Draudimas Analizė
  • Microsoft Word 131 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2679 žodžiai)
  • Kolegija
  • Virginija
  • Gyvybės rizikos draudimo lyginamoji analizė UAB „Bonum publikum“ ir UAB „Mandatum life“
    10 - 9 balsai (-ų)
Gyvybės rizikos draudimo lyginamoji analizė UAB „Bonum publikum“ ir UAB „Mandatum life“. (2015 m. Birželio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/gyvybes-rizikos-draudimo-lyginamoji-analize-uab-bonum-publikum-ir-uab-mandatum-life.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 19:49
×