Gyvybinės veiklos apibūdinimas įvertinimas Saugi aplinka


Slaugos savarankiškas darbas.

Gyvybinės veiklos apibūdinimas įvertinimas Saugi aplinka. Slaugos veiksmų planas. Slaugos poreikių nustatymas. Slaugos problema reali ir potenciali , prioriteto tvarka Slaugos tikslas.


Saugi aplinka – kiekvieno gyvenimo tarpsniu saugumas yra esminis žmogaus poreikis. Žmogui senstant ar sunkiai susirgus, mažėja fizinės ir intelektualinės galios. Susilpnėjus regėjimui ir klausai, taktiniams jutimams, koordinacijai ir orientacijai, savaigstant galvai, sergant kaulų ar sąnarių ligomis, ligoniai ir senyvo amžiaus žmonės dažniau griūva ir krinta, patenka po automobilio ratais, nukenčia nuo gaisrų. Rūpinantis paciento aplinkos saugumu ligoninėje, nustatomi tokie slaugos poreikiai : įvertinama rega ir klausa, orientacija, judesių koordinacija, sąmonės ir psichikos sutrikimai, kaulų ir sąnarių ligos, galūnių amputacija. Tuo reminatis nustatomas ligoninės režimas. Įvertinamos savarankiško vaikščiojimo galimybės, ar reikia pagalbos ir pagalbinių priemonių : vaikštynės, lazdos, ramentų ar vežimėlio. Jei ligonis nevaikšto ir yra pavojus, kad jis iškris iš lovos, reikia pasirūpinti lovos grotelėmis ar staleliu. Dažniausios slaugos problemos: sutrikusi koordinacija, sutrikusi orientacija, bloga rega, klausa, atmintis, sutrikęs mąstymas, nusilpimas, sumažėjęs mobilumas, traumų rizika.

Saugią aplinką lemiantys veiksniai: fiziniai; psichologiniai; socialiniai- kultūriniai; aplinka; politiniai- ekonominiai.

Vyresnio ir senyvo amžiaus žmonių namuose taip pat tyko nemažai pavojų. Todėl slaugytojas turi įvertinti aplinką, kurioje gyvena dėl ligos ar senatvės neįgalus asmuo, ir patarti, kaip tų pavojų išvengti.

Svarbiausios namų aplinkos saugumo problemos: ugnies, elektros, buitinių ir cheminių medžiagų, terminis, aštrių įrankių ar daiktų, statinių konstrukcijų, infekcijos.

  • Slauga Savarankiški darbai
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • Gintarė
  • 6 puslapiai (918 žodžių)
  • Slaugos savarankiški darbai
  • Microsoft Word 18 KB
  • Gyvybinės veiklos apibūdinimas įvertinimas Saugi aplinka
    10 - 10 balsai (-ų)
Gyvybinės veiklos apibūdinimas įvertinimas Saugi aplinka. (2016 m. Balandžio 28 d.). http://www.mokslobaze.lt/gyvybines-veiklos-apibudinimas-ivertinimas-saugi-aplinka.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 10:56