Hajekas „kelias į vergovę - tiesos pabaiga"


Apie kalbama F. A. Fon Hajeko knygoje ,, Kelias į vergovę”. Pagrindinė Friedricho von Hayeko knygos „Kelias į vergiją“ idėja yra ta. Kaip priversti žmones. Kokiomis priemonėmis žmonės yra įtikinami (priverčiami) patikėti ideologoja ir laikyti ją legitimia. Totalitarinėse valstybėse suformuoto moralinio kodekso vertinimas. Etinis kodeksas Laisvoje visuomenėje neegzistuoja susitarimas dėl etinio kodekso ir dėl vertybių sistemos. Doktrinos (nedemokratinėse valstybėseKad visuomenė neabejotų. Kas pasitelkiama propogandos. Ką dar apima totalitarinių įsitikinimų kontrolė Antipatija abstraktesnėms minties formoms. Noras visapusiškai kontroliuoti visuomenę sukelia panieką intelktualinei laisvei.


Apie kalbama F. A.

Kaip priversti žmones totalitarinėse šalyse tarnauti ir efektyviai funkcionuoti dėl bendros ideologijos: Priversti kiekvieną patikėti ideologijos tikslais Įtikinti žmones, kad ideologijos tikslas yra ir jų pačių tiklsas, nors jis ir yra primestas.

Totalitarinėse valstybėse suformuoto moralinio kodekso vertinimas. Lygybės siekimas per valdomą ekonomiką gali baigtis oficialiai įtvirtinta nelygybe; Išnyksta dauguma humanistinių moralės elementų; Griauna moralės pagrindą naikindamas tiesos pojūtį ir pagarbą tiesai.

Etinis kodeksas Laisvoje visuomenėje neegzistuoja susitarimas dėl etinio kodekso ir dėl vertybių sistemos, kurios reikalauja ekonominis planas. Liberalus vadas turi pagrįsti ir racionalizuoti savo sprendimus ir siūlymus. Totalitarinis vadas gali kurti etinį kodeksą vien nepasitenkinimu esama padėtimi ir noru sukurti naują hierarchinę tvarką, kuri atitiktų jo vertybių sampratą, todėl jis priims teorijas, kurios jo požiūriu pagrįs jo ir jo benraminčių susikurtus prietarus. Taip pseudomokslinė teorija tampa oficialaus tikėjimo dalimi.

Doktrinos (nedemokratinėse valstybėse). Visos doktrinos būtinai turi būti grindžiamos specifiniu požiūriu į faktus, poto apraizgomos mokslinėmis teorijomis, kurios turi pateisinti doktrinos siekiamą tikslą. Kaip priversti žmones laikytis doktrinos sukurtų vertybių? Priversti žmones įtikėti, jog doktrinoje esančių vertybių žmonės arba jų dalis jau laikėsi ankščiau, tuo siekiama kad žmonės tikėtų doktrinos teisingumu.

  • MS PowerPoint 697 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (639 žodžiai)
  • Universitetas
  • Marija
  • Hajekas „kelias į vergovę - tiesos pabaiga"
    10 - 1 balsai (-ų)
Hajekas „kelias į vergovę - tiesos pabaiga". (2019 m. Gruodžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/hajekas-kelias-i-vergove-tiesos-pabaiga.html Peržiūrėta 2020 m. Gruodžio 05 d. 07:32
×
35 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo