Halal musulmonų maistas


Darbo tikslas geriau įsisavinti dalyko programoje iškeltus gebėjimus. Halal. Etninė ir religinė. Halal produktų sertifikavimas ir ženklinimas – tai oficialus patvirtinimas vartotojui. Reikalavimai. Halal produktai turi būti ruošiami laikantis griežtų taisyklių. Nauda. Maistas yra švaresnis, sveikesnis ir skanesnis. Sudėtis. Jeigu produktui pagaminti yra naudojamos žaliavos. Dažniausiai gamyboje pasitaikančios medžiagos. Transportavimas ir sandėliavimas. Tranportuoti Halal paženklintus produktus. Išvados. Halal produktas būtų. Naudota literatūra.

Darbo tikslas: geriau įsisavinti dalyko programoje iškeltus gebėjimus. Darbo uždaviniai: Suprasti, įsigilinti ir parinkti optimalius sprendimus maisto gaminimo procesams. Sužinoti, kuo naudingas ir vertingas halal maisto ruošimo būdas? Kuo halal ruošimo būdas skiriasi kitų maisto ruošimo būdų? Kokie nauji technologiniai procesai naudojami? Sužinoti, kaip laikomas ir transportuojamas pagal halal paruoštas maistas?

Dažniausiai gamyboje pasitaikančios medžiagos, kurių sudėtyje gali turėti gyvulinės kilmės Haram medžiagų yra: Riebalai; Proteinai; Želatina; Kolagenai; riebalų rūgštys ir jų dariniai (E430-E436); druskos arba esteriai iš riebalų rūgščių (E470-E495); glicerinas (E422); amino rūgštys; Enzimai; Taurinas; kai kurie vitaminai (A, B6, D, E) ir kitos medžiagos. Halal produktų gamybai naudojamos tokios medžiagos negali būti iš kiaulienos mėsos/.

Tranportuoti Halal paženklintus produktus, atskyriant nuo produktų, kurie šio ženklinimo neturi. Jeigu tose pačiose patalpose yra laikomi Halal sertifikuoti produktai/žaliavos kartu su nesertifikuotais, yra svarbu sertifikuotus produktus laikyti atskirose zonose, kad šie negalėtų kontaktuoti tarpusavyje. Toks atskyrimas galėtų būti neaktualus nebent tais atvejais, kai kartu su sertifikuotais produktais yra laikomi tokie produktai, kurie iš prigimties yra laikomi Halal (vaisiai, daržovės, medus ir pan.), t. y. papildomų patikrinimų nereikia, kad islamas leistų juos naudoti, nes jie savo natūralioje sudėtyje neturi jokių įtartinų draudžiamų medžiagų.

  • Kulinarija Skaidrės
  • MS PowerPoint 118 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (614 žodžiai)
  • Laura
  • Halal musulmonų maistas
    10 - 6 balsai (-ų)
Halal musulmonų maistas. (2016 m. Sausio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/halal-musulmonu-maistas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 10:28
×