Halliwick pratimai


Halliwick pratimai Įvadinė dalis. Pradinė padėtis. Protinės korekcijos ir veiksmų laisvės punktas mental adjustment. Sagitalios rotacijos kontrolės punktas sagital rotation control. Skersinės rotacijos kontrolės punktas transversal rotation control. Išilginės rotacijos kontrolės punktas longitudinal rotation control. Kombinuotos rotacijos kontrolės punktas combined rotation control. Pradinė padėtis pacientas stovi , kojos pečių plotį , šiek tiek pritūpęs , kad vanduo apsemtų pečius. Manipuliacijos arba protinės inversijos punktas upthrust mental inversion. Balansavimo ramybėje punktas balance in stillness. Sūkurinis slydimo punktas turbulent gliding. Judėjimas pirmyn simple progression. Pagrindinis Halliwick judėjimas ( Halliwick basic swimming movement. Pradinė padėtis. Plaukimas.


2.2. Pradinė padėtis: kineziterapeutai ir pacientai sustoje tvorele (pacientas, kineziterapeutas, pacientas, kineziterapeutas ir t.t.). Kineziterapeutai laiko pacientus už pažastų, o šie sulenkią kojas ir laikosi už prieš juos esantį kineziterapeutą.

Eiga: pacientai yra vedami vingiuojama eilute ir sukat į kurį nors šoną yra panardinama ta paciento ausis (pvz. visa eilutė suka į kairią pusią, tai į vandenį bus panardintos kairios pacientų ausys).

2.3. Pradinė padėtis: pacientas stovi pritūpęs, atitrauktomis rankomis iki pečių lygio.

Eiga: pacientas juda šonu nuo vieno baseino krašto prie kito, dėdamas žingsnį pacientas panardina ausį į vandenį (pvz. pacientas eina ištiesęs rankas į dešinę baseino pusę, dėdamas žingsnį į dešinę pusę kartu panardina ir dešinę auši).

4.1. Pradinė padėtis: pacientas stovi, kojos pečių plotį, pritūpęs tiek, kad vanduo būtų iki pečių.

Eiga: pacientas smūgiuoja su ranka į priešingą pusią (pvz. pacientas smūgiuoja su kairia ranka į dešinę pusią).

4.2. Pradinė padėtis: pacientas stovi, kojos pečių plotį, pritūpęs, kad vanduo apsemtų pečius.

Eiga: pacientas turi pritraukti kojas privesti kitos rankos (pvz. ai kojas kartu pritraukti prie kairės rankos, tada prie dešinės.

5.1. Pradinė padėtis: pacientas stovi, kojos pečių plotį, šiek tiek pritūpęs, kad vanduo apsemtų pečius.

Eiga: pacientas kelia koja ir priešinga ranka ją paliečia (pvz. pacientas kelia dešinę koją, o su kairia ranka ją paliečia).

  • Microsoft Word 8278 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (923 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aleksandr
  • Halliwick pratimai
    10 - 2 balsai (-ų)
Halliwick pratimai. (2017 m. Lapkričio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/halliwick-pratimai.html Peržiūrėta 2019 m. Balandžio 23 d. 17:23
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!