Halogenai. 7A grupes elementai


Halogenai chemija. Halogenai ppt. Halogenu savybes. Halogenai skaidres. Skaidres apie halogenus. 7a grupes nemetalai. Halogenai chemijos. Halogenai powerpoint. Ppt halogenai. Chemija halogenai.

Chemijos skaidrės. Halogenų charakteristika. Trumpai apie visus viia grupės elementus. Fluoras. Chloras. Bromas. Jodas. Astatas. Halogenai – cheminiai elementai, viia grupės nemetalai, sudarantys druskas. Fluoras, chloras, bromas, jodas ir astatas, turintys panašią išorinio elektronų sluoksnio struktūrą, taigi ir bendras chemines savybes. Halogenų grupę sudaro labai aktyvūs elementai, turintys būdingiausias nemetalų savybes. Visų jų atomai išoriniame elektroniniame sluoksnyje turi po 7 valentinius elektronus, todėl labai panaši jų sudaromų junginių forma ir savybės. Visi halogenai labai lengvai prisijungia po vieną elektroną, sudarydami neigiamus jonus, ir daug sunkiau juos atiduoda, nesudarydami laisvų teigiamų jonų. Pagal padėtį periodinėje elementų lentelėje halogenams yra būdingi +7, +5 ir -1 oksidacijos laipsniai.


Tai rečiausiasnatūraliai egzistuojantis Žemėje elementas. Astato buvimą numatė jauMendelejevas, pavadindamas jį ekajodu. Laisvas jis yra juodos spalvos, turimetalinį blizgesį, netirpsta vandenyje. Jo junginys su vandeniliunepatvarus. Jo savybės daugiau panašios į metalo, negu į jodo.Dėl astato izotopų radioaktyvumo ir labai trumpo pusamžio šio elementoir jo junginių didesni kiekiai negali būti gaunami.

  • Chemija Skaidrės
  • 2011 m.
  • Kaikai
  • 13 puslapių (767 žodžiai)
  • Chemijos skaidrės
  • MS PowerPoint 10 KB
  • Halogenai. 7A grupes elementai
    10 - 1 balsai (-ų)
Halogenai. 7A grupes elementai. (2011 m. Kovo 05 d.). http://www.mokslobaze.lt/halogenai-7a-grupes-elementai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 07:29